بیمار جدید کرونایی در گیلان | دومین مورد از کرونای انگلیسی در گیلان شناسایی شد
بیمار جدید کرونایی در گیلان | دومین مورد از کرونای انگلیسی در گیلان شناسایی شد
خزر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مثبت شدن آزمایش دومین مورد از کرونای انگلیسی در استان خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند، اظهار کرد: طی روزهای گذشته شاهد ورود ویروس کرونای جهش یافته با عنوان ویروس انگلیسی به استان گیلان هستیم.

وی با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شهروندان با توجه به ورود ویروس‌های جهش یافته، اظهار کرد: در حال حاضر مجموعه بستری‌های بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان به ۳۱۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت یک نفر ۷۰ ساله بر اثر ابتلاء به این ویروس، افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده در میان اعضای خانواده متوفی یک مورد مثبت دیگر از کرونا انگلیسی شناسایی شده و اقدامات لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه احتمال شیوع این ویروس در کل استان نیز وجود دارد، تأکید کرد: باید از تردد بین شهری در سطح استان گیلان جدا خودداری کنیم وگرنه شاهد افزایش بیمار جدید کرونایی در گیلان خواهیم بود.

حیدرزاده در ادامه با اشاره به اینکه باید مسافرت‌ها نیز به حداقل کاهش دهیم، از هموطنان خواست تا از مسافرت به استان گیلان در تعطیلات پیش رو خودداری کرده و همچنین از برگزاری مهمانی و دورهمی ها نیز باید خودداری کنیم.

قابل تامل آن که چندی پیش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مدعی شده بود که از ۱۲ نفر  از افرادی که در تماس با نخستین قربانی بیماری کرونای انگلیسی در گیلان بودند تست گرفته شده و تست PCR هر ۱۲ نفر منفی گزارش شد اما به سبب اهمیتی که این موضوع دارد از تعداد دیگری از افراد نیز تست‌ گرفته شد.

بیشتر بخوانید:
۵۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند