سخنگوی علوم پزشکی گیلان: لزوم واکسینه شدن ۸۵ درصدی جمعیت هدف گیلان
سخنگوی علوم پزشکی گیلان: لزوم واکسینه شدن ۸۵ درصدی جمعیت هدف گیلان
خزر: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اهمیت پوشش کامل واکسیناسیون برای کنترل بیماری کرونا، تصریح کرد: تا زمانی که درصد پوشش کامل واکسیناسیون کووید به ۸۵ درصد نرسیده، ایمنی گروهی در جامعه رخ نمی دهد.

به گزارش خزرآنلاین،دکتر فردین مهرابیان از بستری شدن ۶۶ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۲۷۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که حال ۵۰ نفر آنان وخیم است.

وی از اجرای پویش پیگیری پوشش کامل واکسیناسیون کرونا در سراسر استان خبر داد و گفت: خوشبختانه هم در تامین، هم در توزیع و هم در تزریق واکسن کرونا وضعیت مناسب و مطلوبی داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اهمیت پوشش کامل واکسیناسیون برای کنترل بیماری کرونا، تصریح کرد: تا زمانی که درصد پوشش کامل واکسیناسیون کووید به ۸۵ درصد نرسیده، ایمنی گروهی در جامعه رخ نمی دهد و تلاش پیگیرانه همه دست اندرکاران حوزه بهداشت باید برای رسیدن به پوشش کامل واکسیناسیون کووید ادامه داشته باشد.

مهرابیان، با بیان اینکه ۸۹ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان نوبت اول واکسن خود را تزریق کرده اند، متذکر شد: ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان گیلان نیز در نوبت دوم واکسینه شدند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر پیگیری کسانی که زمان دریافت دوز دوم واکسن آنها فرا رسیده، با جدیت باید دوز سوم واکسن برای گروه سنی ۶۰ سال به بالا نیز طبق شرایط ابلاغی از وزارتخانه بهداشت، اجرایی شود.