تاخت و تاز بی رحمانه کرونا در ایران با ۳۳۷ جان باخته!
تاخت و تاز بی رحمانه کرونا در ایران با ۳۳۷ جان باخته!

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۵۳۴ هزار تن گذشت.   به گزارش خزرآنلاین؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، چهار […]

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۵۳۴ هزار تن گذشت.
 

به گزارش خزرآنلاین؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که یک هزار و ۹۴۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۳۴ هزار و ۶۳۱ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۳۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۰ هزار و ۷۱۲ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۴۳۱ هزار و ۳۶۰ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۴۷۷۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۴۵۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار جان باختگان کرونا در ایران در شبانه روز اخیر چیزی فراتر از رکوردشکنی است، آنقدر که قله‌ای عجیب در نمودار مرگ و میر کووید19 در کشورمان خلق کرده که احتمالا برای افراد نا آشنا با نمودار هم معنای واضحی دارد!

 
آمار جان باختگان کرونا در ایران در شبانه روز اخیر چیزی فراتر از رکوردشکنی است، آنقدر که قله‌ای عجیب در نمودار مرگ و میر کووید۱۹ در کشورمان خلق کرده که احتمالا برای افراد نا آشنا با نمودار هم معنای واضحی دارد!
 

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۶ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۴ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان، وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان دارد و به ۳.۶ درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید:
سیر افزایشی بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های گیلان