تراژدی مرگ دامدار املشی و مسئولینی که در حاشیه امن هستند!
تراژدی مرگ دامدار املشی و مسئولینی که در حاشیه امن هستند!
خزر: آیا جان یک انسان ارزش آن را ندارد که با مسببین اصلی این حادثه که همان مدیران ناکارآمد و بی مسئولیتی است که مدت ها توانایی هموارسازی یک راه روستایی را نداشته اند، برخورد قانونی شود؟ 

به گزارش خزرآنلاین، چند روز پیش بود که فرمانده انتظارمی املش خبر از مرگ یک دامدار ۳۷ ساله املشی بر اثر حمله گاو نر داد و گفت: خسرو جهانی دامدار ۳۷ ساله املشی هنگام دوشیدن شیر گاوش در روستای شیرچاک، با حمله گاونر برادرش زخمی شد و بر اثر خونریزی جان باخت.

اگرچه در اکثر رسانه ها علت مرگ این دامدار جوان، حمله گاو نر عنوان و جزییات بیشتری از این حادثه ناگوار منتشر نشد، اما بد نیست بدانیم علت اصلی مرگ این فرد، محرومیت روستای محل سکونتش از داشتن یک جاده مناسب بوده است.

متاسفانه مدت هاست که روستای شیرچاک املش از نعمت داشتن یک راه مناسب، بی بهره بوده و با کوچکترین بارش، راه این روستا صعب العبور و غیرقابل گذر می شود. این در حالی است که فاصله این روستا تا مرکز شهر املش حدود ۷۰ کیلومتر و حداقل مدت زمان دسترسی به مرکز شهر حدود ۳ ساعت است!

بی شک اگر این روستا از یک راه ارتباطی مناسب برخوردار بود، این دامدار جوان املشی، جان خود را به علت فرورفتن شاخ گاو به پای راستش از دست نمی داد.

یک شاهد عینی در این خصوص به خبرنگار خزرآنلاین می گوید: پای راست مرحوم جهانی که خود از اعضای شورای روستا و دارای یک فرزند ۱۷ ساله بود، به خاطر حمله گاو نر، دچار جراحت و خونریزی گردید و متاسفانه به علت بارانی بودن هوا و نبود راه ارتباطی مناسب، مردم روستا مرحوم جهانی را در حدود ۶ کیلومتر بر روی شانه خود حمل کردند که در نهایت به علت خونریزی شدید و دیر رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. 

در پایان باید از مسئولان امر به خصوص مدیران نهادهای نظارتی، استانداری گیلان و … پرسید آیا جان یک انسان ارزش آن را ندارد که با مسببین اصلی این حادثه که همان مدیران ناکارآمد و بی مسئولیتی است که مدت ها توانایی هموارسازی یک راه روستایی را نداشته اند، برخورد قانونی شود؟ 

بیشتر بخوانید:
واردات خودرو از منطقه آزاد انزلی نهایی شد