ترخیص کالا‌های پزشکی از انزلی شایعه است | باید تشریفات قانونی ترخیص انجام شود
ترخیص کالا‌های پزشکی از انزلی شایعه است | باید تشریفات قانونی ترخیص انجام شود
خزر: سخنگوی گمرک گفت: به این دلیل که تشریفات قانونی ترخیص کالا‌های پزشکی انجام نشده است، به هیچ وجه تاکنون ترخیص نشده اند.

به گزارش خزرآنلاین، روح الله لطیفی سخنگوی گمرک در پاسخ به صحت غصب کالا‌های پزشکی وارداتی از صاحب آن و تحویل به غیر در سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: مقام قضائی اعلام کرده بود که در راستای مصوبات ستاد کرونا این کالا‌ها ترخیص شوند و در اختیار مردم قرار بگیرند. اما در همان ستاد کرونا تاکید شده که باید تشریفات قانونی ترخیص انجام شود.

او در ادامه بیان کرد: بنابر این از آنجایی که این تشریفات قانونی انجام نشده بود، این کالا به هیچ وجه ترخیص نشده اند. تا زمان انجام این تشریفات، کالا‌ها در گمرک باقی می‌ماند و بعد از انجام تشریفات توسط مالک آن امکان ترخیص پیدا می‌کنند.

لطیفی تاکید کرد: استناد مقام قضائی به مصوبه ستاد ملی کرونا بوده است و به این معنی نبوده که حتما کالایی بدون تشریفات گمرکی امکان ترخیص پیدا کند.

او در پایان اشاره کرد: گمرک نیز با مکاتبات و هماهنگی که با مقام قضائی استان داشته، چون اعلام شده که مصوبات ستاد کرونا حتما باید انجام شود، بنابراین طی شدن این مسیر الزامی است. تا زمانی که صاحب کالا تشریفات قانونی را برای ترخیص انجام دهد، این کالا‌ها در گمرک باقی می‌مانند.

 

بیشتر بخوانید:
علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت شد

 

گفتنی است، یکی از فعالان حقوقی و همچنین نماینده سابق مجلس شورای اسلامی توئیت فوق را منتشر کرده بود.

 

بیشتر بخوانید:
فرشته طائرپور بر اثر کرونا درگذشت