تست کرونای نزدیکان نخستین قربانی کرونای انگلیسی در گیلان منفی شد
تست کرونای نزدیکان نخستین قربانی کرونای انگلیسی در گیلان منفی شد
خزر: روز گذشته از ۱۲ نفر از افرادی که در تماس با نخستین قربانی بیماری کرونای انگلیسی در گیلان بودند تست گرفته شد.

به گزارش خزرآنلاین، آبتین حیدرزاده اظهار داشت: روز گذشته از ۱۲ نفر از افرادی که در تماس با نخستین قربانی بیماری کرونای انگلیسی در گیلان بودند تست گرفته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: با بررسی‌هایی که صورت گرفت تست PCR هر ۱۲ نفر منفی گزارش شد اما به سبب اهمیتی که احتمال شیوع کرونای انگلیسی در گیلان دارد از تعداد دیگری از افراد نیز تست گرفته شد.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه ۴ اسفندماه از روزهایی بود که تعداد پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان نسبت به ماه‌های گذشته کم بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: قطعاً این کاهش آمار به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم بوده و باید تداوم پیدا کند.

حیدرزاده از آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر ۳۲۳ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان حضور دارند.

وی تصریح کرد: ۶۲ نفر از آن در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند همچنین ۷۷ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

گفتنی است چندی پیش رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگویی با اشاره به فوت یک بانوی ۷۱ ساله منجیلی بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا گفت: این بانو از داماد خود که از استان البرز به منجیل آمده بود به کرونای انگلیسی مبتلا شد و برای درمان به بیمارستانی در استان البرز رفته بود که آنجا جان خود را از دست داد.

ارسلان سالاری ادامه داد: همه ۱۲ عضو خانواده این مادر منجیلی که مشکوک به کرونای انگلیسی هستند قرنطینه شده اند تا جواب آزمایش کرونای جهش یافته آنها اعلام شود.

بیشتر بخوانید:
تشییع پیکر مهرداد میناوند در بهشت زهرا