انجام بیش از ۴۶۰۰ تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا
انجام بیش از ۴۶۰۰ تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا
خزر: معاون علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رصد دقیق سلامت کسانی که از مرز آستارا وارد کشور می شوند گفت: بیش از ۴۶۰۰ تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا طی یک ماه گذشته انجام شده است.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر آبتین حیدرزاده با حضور در نقطه صفر مرزی آستارا و پایانه دریایی این شهرستان، با اشاره به اهمیت رصد و بررسی سلامت کسانی که به کشور وارد می شوند اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از مهمترین نقاط جلوگیری از عوامل بیماری زا به هر کشوری، نقاط صفر مرزی آن کشور است و در شهرستان آستارا هر سه مرز زمینی، ریلی و دریایی وجود دارد، رصد و تست سلامت کسانی که به کشورمان از طریق این مرزها وارد می شوند، بسیار مورد دقت و توجه حوزه بهداشت استان است.

وی افزود: در همین راستا، از هر کسی که از مرزهای آستارا، قصد ورود به کشور را داشته باشد و از لحاظ سیستم بهداشتی مشکوک به علائم کرونا باشد(هم ‌کسانی که واکسن کووید را دریافت کرده و هم کسانی که تست پی.سی.آر منفی داشته باشند) مجدد تست خواهند شد.

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: در صورتی که تست فرد منفی باشد مجوز ورود به کشورمان را دریافت خواهد کرد و در صورتی که تست فرد مثبت باشد تحت قوانین بین المللی به کشور مبدا باز گردانده می شود و اجازه ی ورود به کشور را دریافت نمی کند.

حیدرزاده با بیان اینکه طی یک ماه گذشته در حوزه ترانزیتی و مسافر، رصدهای دقیقی صورت گرفته گفت: طی یک ماه گذشته در حوزه مسافرین ۱۳۱۰ نفر و در حوزه ترانزیتی هم بیش از ۳۲۶۰ نفر در نقطه صفر مرز(زمینی) آستارا تحت تست کرونا قرار گرفتند که از این تعداد، در مجموع تست ۳۳ مثبت بوده که اجازه ورود به کشورمان را به دست نیاوردند.

وی ابراز امیدواری کرد: با رصد دقیق کسانی که از مرزهای آستارا به کشور وارد می شوند، مانع از ورود سویه های جدید ویروس به میهن مان باشیم.

به گزارش ایسنا، در حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان در نقطه صفر مرزی آستارا، پایگاه مراقبت بهداشتی مرز زمینی این شهرستان به بخش خصوصی واگذار شد.