تشکیل قرارگاه مقابله با احتکار در گیلان
تشکیل قرارگاه مقابله با احتکار در گیلان
خزر: دکتر امینی مدیر کل تعزیرات حکومتی گیلان ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی بسیج مستضعفین استان با سرهنگ الیاس کوثری جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان،جهت مقابله با تخلفات اقتصادی در سالن اجتماعات سپاه قدس دیدار نمودند.

به گزارش خزرآنلاین، دکتر امینی مدیر کل تعزیرات حکومتی گیلان ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی بسیج مستضعفین استان با سرهنگ الیاس کوثری جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان،جهت مقابله با تخلفات اقتصادی در سالن اجتماعات سپاه قدس دیدار نمودند.

در این جلسه ؛ سرهنگ الیاس کوثری با اشاره به اهمیت طرح مردمی‌سازی یارانه در توزیع عادلانه ثروت در کشور گفت: اقدام دولت در جهت حرف ارز ترجیحی بسیار مهم است به طوری که تمام کارشناسان اقتصادی به درست بودن این طرح اذعان دارند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر عدم وجود کمبود کالا در این استان بیان کرد: بدون شک انجام طرح مردمی‌سازی یارانه مشکلاتی را در بازار توسط سودجویان ایجاد می‌کند که باید این افراد شناسایی و با آنان برخورد جدی شود.

کوثری از تشکیل قرارگاه مقابله با احتکار در استان گیلان خبر داد و گفت: تشکیل قرارگاه مقابله با احتکار در هر استان توسط بسیج و سپاه باید تشکیل شود هر چند در روزهای گذشته اقدامات خوبی در راستای مقابله با احتکار در گیلان انجام شده و این روند ادامه‌دار است.

وی نقش بسیج در مقابله با احتکار کالا را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: سپاه و بسیج در بطن جامعه بوده و از همه امکانات خود در راستای مقابله با احتکار کالا استفاده می‌کنند زیرا گران‌فروشی و احتکار اعلان جنگ با مردم است.

دکتر امینی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه مجموعه دولت هدفش از اصلاح نظام اقتصادی، مردمی‌سازی یارانه است، اظهار کرد: دولت مردمی‌سازی توزیع یارانه‌ها به یاری نیازمندان و مردم آمده و در راه انجام این طرح ملی و مهم از همه امکاناتش استفاده می‌کند.

مرتضی امینی با اشاره به نقش اجرای طرح مردمی سازی یارانه در کاهش قاچاق کالا و کالاهای اساسی در کشور گفت: محصولات مختلفی از جمله آرد در مرزهای کشور چندین برابر داخل کشور به فروش می‌رسید اما با اصلاح قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها از انجام این کار جلوگیری شده است.

وی نقش رسانه در تبیین قانون مردمی سازی یارانه را بسیار مهم دانست و بیان کرد:  رسانه‌ها باید قانون دولت در مردمی‌سازی یارانه را برای مردم تبیین کنند زیرا بسیار می‌تواند مثمر ثمر بوده و به ایجاد آرامش در کشور کمک می‌کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسؤولان اجرایی و قضایی استان در اجرای این طرح در کنار مردم عزیز بوده و بر فرآیند تأمین توزیع کالا و نظارت و برخورد با تخلفات احتمالی حضور شبانه‌روزی دارند.

امینی، هرگونه افزایش کالا بدون مجوز ستاد تنظیم بازار  و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان را غیرقانونی دانست و افزود: در تولید و توزیع چهار قلم کالا هیچ مشکلی وجود نداشته، لذا افزایش کالا باید با تصمیم ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باشد در غیر این صورت با آن واحد برخورد می‌شود.

وی با اشاره به رتبه بالای گیلان در حوزه نظارت بر بازار در کشور گفت: گیلان در بحث نظارت بر توزیع کالا و مقابله با احتکار رتبه بالایی در کشور را دارد که نشان دهنده اقدامات مؤثر در این استان به جهت ایجاد آرامش و کاهش التهاب در بازار است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گیلان با انتقاد از تعطیلی برخی از نانوایی‌ها در استان گیلان بیان کرد: نان جز ارزاق مهم مردم است اما در برخی از شهرستان‌ها با شلوغی نانوایی و بعضاََ تعطیلی مواجه هستیم که باید از این اقدام توسط دستگاه‌هایی مسؤول جلوگیری شود.

امینی با اشاره به برخورد قاطع با محتکرین توسط تعزیرات حکومتی گفت: با توجه به افزایش اختیارات و مجازات‌ها در سازمان تعزیرات حکومتی نسبت به برخورد قاطع با متخلفین اقتصادی با همکاری دستگاه قضایی اقدام خواهد شد.