تعویض ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده با کابل خودنگهدار در گیلان
تعویض ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده با کابل خودنگهدار در گیلان
خزر: از ابتدای سال بازسازی شبکه‌های فرسوده برق با سرعت بیشتری درحال انجام است و به همین جهت در این مدت قریب به ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده و معیوب برکنار و شبکه‌های جدید با کابل خودنگهدار جایگزین آن‌ها در مناطق شهری و روستایی شد.

به گزارش خزرآنلاین، محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خلاصه عملکرد اینشرکت در شش ماهه اول سال را ارائه داد.

وی خاطر نشان کرد: باوجود شیوع گسترده کرونا در کشور و استان و با تلاش شبانه روزی همکاران جریان خدمات‌رسانی به مردم متوقف نشد و به همت کارکنان این شرکت در۶ ماهه اول سال جاری بالغ بر ۴۵۸ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰ کیلوولت) و شبکه فشار ضعیف برای مشترکین جدید و رفع ضعف برق تعدادی از مشترکین قبلی مناطق شهری و روستایی با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق احداث شد.

هنرمند گفت: از ابتدای سال بازسازی شبکه‌های فرسوده برق با سرعت بیشتری درحال انجام است و به همین جهت در این مدت قریب به ۱۲۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده و معیوب برکنار و شبکه‌های جدید با کابل خودنگهدار جایگزین آن‌ها در مناطق شهری و روستایی شد و ۴۸۴۸ اصله پایه‌های فشار ضعیف و متوسط بتونی (تیرهای برق) در استان نصب و ۶۲۲ پایه چوبی و فرسوده فشار ضعیف و متوسط برکنار شد.

وی افزود: در این مدت تعداد ۴۰۳ دستگاه ترانسفورماتور (زمینی و هوایی) با ظرفیت ۴۸۱۲۵ کیلوولت آمپر، نصب و افزایش قدرت داده شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: در شش ماهه اول سالجاری ۲۲۵۵۷ مشترک جدید به مجموعه مشترکین شرکت افزوده شدند.
هنرمند گفت: باتوجه اینکه تنها منبع درآمد شرکت توزیع برق گیلان جهت انجام تعمیرات و احداث شبکه‌های جدید، دریافت بهای برق مصرفی از مشترکین می‌باشد از این رو از مشترکین گرامی انتظار می‌رود تا با پرداخت صحیح و به موقع بهای برق مصرفی یاری رسان مجموعه شرکت توزیع برق استان گیلان در تامین برق پایدار و مطمئن باشند.
وی در خاتمه تاکید کرد: اپلیکیشن سامانه ارتباط مردمی (سام) برای ارتباط مستقیم مشترکین و شرکت توزیع برق طراحی و منتشر شده است و این اپلیکیشن بصورت آنلاین و بدون نیاز به تماس، مشکلات مردمی در حوزه برق را ثبت و پیگیری می‌کند و مشترکین می‌توانند با ثبت آدرس محل کار یا سکونت خود از دیگر خدمات آن مانند خاموشی‌های روز جاری و آینده باخبر شوند و این اپلیکیشن از طریق سایت شرکت توزیع برق گیلان به آدرس www. gilanpdc. ir قابل دانلود می‌باشد.

شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار مشترک در سراسر استان دارد.

بیشتر بخوانید:
ورودی های گیلان بسته است | استان گیلان به هیچ وجه پذیرای مسافران نیست