تناقضات نماینده لنگرود؛ از حمایت از طرح برق امید تا تاکید بر احقاق حقوق مردم!
تناقضات نماینده لنگرود؛ از حمایت از طرح برق امید تا تاکید بر احقاق حقوق مردم!
خزر: این وعده نماینده لنگرود حتی اگر هم اجرایی شود، باز هم بسیاری از مردم برای جلوگیری از قطع برق منازل شان ناچار به پرداخت قبض های برق نجومی شده اند و بعید است حتی در صورت موثر بودن اقدام مجلس و اجبار دولت به اصلاح تعرفه ها، مبالغ مازاد پرداخت شده توسط مردم به آن ها عودت داده شود. 

به گزارش خزرآنلاین، افزایش به یکباره قیمت برق در کنار تورم سرسام آور و گرانی های فراوان، عرصه را بر مردم بیش از پیش تنگ کرده است. دولت روحانی که برای فرار از ورشکستگی اعمال هر فشاری را بر مردم جایز می دانست، در واپسین روزهای عمر خود و با شعار فریبنده مجانی نمودن برق برای مشترکین کم مصرف، طرحی را با نام «طرح برق امید» اجرا کرد که عملا قیمت برق را برای عموم مردم به نحو چشمگیری افزایش داد تا دولت چندین برابر پولی را که از طریق رایگان نمودن برق برای درصد کمی از جامعه از دست می دهد، از طریق گران نمودن برق از سایر مردم اخذ کند! 

اجرای «طرح برق امید» و افزایش چندین برابری قیمت برق باعث شد تا صدای اعتراض برخی از نمایندگان مجلس هم بلند شود. این اعتراضات اگرچه معمولا به وعده پیگیری و احقاق حقوق مردم ختم می شود اما گیلان نسبت به سایر استان ها از امتیاز ویژه ای برخوردار بوده و آن تصدی نماینده لنگرود بر راس رئیس کمیته نیرو مجلس است. با این حال مواضع نماینده لنگرود در خصوص این افزایش نجومی قیمت ها تا حدی متناقض بوده است. 

وی که این روزها به یکی از منتقدان اصلی افزایش قیمت برق مردم تبدیل شده و بارها بر جلوگیری از ضایع شدن حق مردم تاکید داشته، پیش تر در نشستی با مدیرعامل توانیر اجرای «طرح برق امید» را برقراری عدالت اجتماعی بین مشترکان دانسته و گفته بود: ما از کلیات طرح برق امید پشتیبانی می‌کنیم و به نظر می‌رسد با اجرای این طرح ملی، عدالت اجتماعی بین مشترکانی که الگو را رعایت می‌کنند و کسانی که به مصرف برق بی‌توجه هستند، برقرار می‌شود. (اینجا را بخوانید)

حالا اما محمدنژاد در جدیدترین گفتگوی خود با خبرگزاری تسنیم وعده داده که ساز و کار برخورد با افزایش نامتعارف قبوض برق در هفته آینده بررسی و نتیجه آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. این وعده نماینده لنگرود حتی اگر هم اجرایی شود، باز هم بسیاری از مردم برای جلوگیری از قطع برق منازل شان ناچار به پرداخت قبض های برق نجومی شده اند و بعید است حتی در صورت موثر بودن اقدام مجلس و اجبار دولت به اصلاح تعرفه ها، مبالغ مازاد پرداخت شده توسط مردم به آن ها عودت داده شود. 

 

بیشتر بخوانید:
فعال شدن همه جایگاه‌های سوخت در گیلان