توضیحات پلیس درباره دستگیری عامل انتحاری در تهران + عکس
توضیحات پلیس درباره دستگیری عامل انتحاری در تهران + عکس
خزر: سردار رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت جزئیات تازه‌تری از چگونگی دستگیری عامل انتحاری را اعلام کرد.

به گزارش خزرآنلاین، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران درباره جزئیات دستگیری عامل انتحاری از سوی پلیس در عوارضی قم- تهران اظهار داشت: همکاران من در خروجی و ورودی شهر‌ها به طور مستمر حضوری فعال دارند؛ عامل انتحاری قصد داشت با یک تاکسی، خود را به تهران برساند، اما راننده تاکسی از قصد این شخص مطلع می‌شود و در پی این موضوع، شخص تروریست با تهدید از راننده می‌خواهد که با وی همدست شود؛ ولی راننده به نوعی این موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس در عوارضی قم- تهران اشخاص (راننده و عامل انتحاری) را از خودرو خارج می‌کند و پلیس چک و خنثی که به محل اعزام شده بود جهت اقناع‌سازی فرد تروریست با وی اقدام به گفت‌وگو می‌کند؛ اما این فرد که قانع نشده بود خواهان صحبت با یکی از مسوولان کشوری می‌شود.

سردار رحیمی افزود: یکی از مأموران پلیس با تظاهر به اینکه می‌خواهد موبایل را به شخص انتحاری تحویل دهد، در یک حرکت ایثارگرانه و شجاعانه خود را به روی عامل انتحاری می‌اندازد؛ پس از خلع عامل انتحاری، تیم چک و خنثی موفق می‌شود که جلیقه انتحاری و مواد منفجره‌ای را که همراه داشت، خنثی کند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این شخص در اختیار مراجع قضایی قرار دارد، گفت: فرد مذکور دارای سابقه است و معاندین در شش ماه گذشته با وی در ارتباط بوده و او را جهت  کنترل و هدایت می‌کردند.

گفتنی است سردار حسین رحیمی پیش تر هم با بیان خبر دستگیری این تروریست گفته بود: طبق برنامه ای که معاندین برای این شخص مسلح ترسیم کرده بودند، این فرد قصد خرابکاری در دو نقطه تهران را داشته است که پس از شناسایی، با یگان امداد  درگیر و پس از دقایقی دستگیر می شود. عملیات دستگیری این شخص که ۴۵ دقیقه به طول انجامید، بسیار حساس بود و او چندین بار تهدید به انفجار کرد اما با رشادت یکی از پرسنل انتظامی که جان خود را به خطر انداخت، این فرد دستگیر شد و عملیات خرابکارانه او خنثی شد. این عملیات موفقیت آمیز هفته گذشته رقم خورد و از یک اتفاق شرورانه جلوگیری شد.

 

بیشتر بخوانید:
وکیل مدنی راه را برای کارچاق کنی هموار خواهد کرد؟

عامل انتحاری