تویوتا آکوا ۲۰۲۲؛ خودروی جدید و ارزان قیمت ژاپنی با ۲ رکورد اولین!
تویوتا آکوا ۲۰۲۲؛ خودروی جدید و ارزان قیمت ژاپنی با ۲ رکورد اولین!
خزر: آکوا ۲۰۲۲ اولین خودروی تولید انبوه است که از باتری نیکل-هیدروژن بایوپلار با خروجی بالا استفاده می‌کند. خروجی این باتری دو برابر نسل قبل باتری‌های نیکل- هیدروژن است.

به گزارش خزرآنلاین، میان محصولات متنوعی که تویوتا در لیست فروش مدل‌های ۲۰۲۲ دارد یک هاچ بک کوچک هیبریدی جلب نظر می‌کند که در بازار ژاپن با نام آکوا شناسایی می‌شود اما نام بین المللی آن پریوس C است که به کلمه City یا شهری اشاره دارد. این خودرو از سال ۲۰۱۱ روی خط تولید قرار دارد و هم اکنون نسل دوم آن معرفی شده که در ادامه نگاهی به ویژگی‌های آن خواهیم داشت.

آکوا ۲۰۲۲ بر پایه پلتفرم ماژولار TNGA-B تویوتا توسعه یافته که این به مفهوم مصرف بهینه سوخت تا ۲۰ درصد در مقایسه با مدلی است که جایگزین آن شده است. جالب آنکه نمونه تمام چرخ محرک آن نیز به عنوان گرانترین تریم E-Four قابل سفارش است.

این خودرو به فناوری شارژ پیشرفته مجهز شده و علاوه بر دریافت انرژی از منبع تغذیه می‌تواند در مسیر معکوس و با انتقال جریان به لوازم خانگی برقی در موارد اضطراری، انرژی مورد نیاز آن‌ها را نیز تامین کند.

صندلی قابل چرخش راننده و استفاده از نمایشگر ویژه سیستم سرگرمی در اندازه ۱۰.۵ اینچی (برای اولین بار در محصولات تویوتا) از ویژگی‌های کابین این خودرو محسوب می‌شوند.

همچنین اشاره شده که آکوا ۲۰۲۲ اولین خودروی تولید انبوه است که از باتری نیکل-هیدروژن بایوپلار با خروجی بالا استفاده می‌کند. خروجی این باتری دو برابر نسل قبل باتری‌های نیکل- هیدروژن است. این ویژگی در زبان ساده به پاسخگویی بهتر خودرو هنگام فشرده شدن پدال گاز تفسیر می‌شود و طبیعتا در حالت الکتریکی کامل می‌توان انتظار سرعت بالاتری از آکوا ۲۰۲۲ داشت. برای بخش بنزینی پیشرانه از نمونه ۱.۵ لیتری استفاده شده است.

در بخش ایمنی نیز سیفتی سنس تویوتا حضور دارد که به مفهوم برخورداری این خودرو از امکاناتی مانند کروز کنترل فول اسپید، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، سیستم پارک اتوماتیک و… است.

قیمت این خودرو در بازار ژاپن از ۱۸ هزار دلار برای مدل محور جلو آغاز می‌شود و در گرانترین تریم که ابتدای متن اشاره شد به ۲۳۶۰۰ دلار می‌رسد.

بیشتر بخوانید:
دکتر آبتین حیدرزاده: الگوی صحیح تغذیه نقش موثری در پیشگیری و کنترل همه گیری کرونا دارد