برخورد دستگاه قضایی با جاعلان سند پادگان نیروی دریایی در بندرانزلی؛ وعده دیگری که محقق شد
برخورد دستگاه قضایی با جاعلان سند پادگان نیروی دریایی در بندرانزلی؛ وعده دیگری که محقق شد
خزر: معاون دادگستری گیلان از برخورد با جاعلان سند پادگان نیروی دریایی در حسن‌رود بندرانزلی خبر داد و گفت: سند جدید این پادگان صادر شد.

به گزارش خزرآنلاین، احمد آقایی امروز در ناوگان شمال نداجا انزلی از کوتاه‌شدن دست جاعلان سند پادگان نیروی دریایی حسن‌رود بندرانزلی خبر داد و اظهار داشت: فردی در سال ۹۲ با نیرنگ و تخلف، اقدام به گرفتن سندی برای این پادگان کرد که با ورود دستگاه قضایی در سال ۹۵ اعلام شد که از معامله این ملک خودداری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به صدور سند جدید پادگان نیروی دریایی حسن‌رود بندرانزلی و ابطال سند جعلی ابراز داشت: با ورود و مداخله رئیس‌کل دادگستری استان گیلان و همراهی منابع طبیعی استان، سند جعلی پادگان مذکور باطل شد.

آقایی با بیان اینکه سند جدید برای این پادگان در راستای اجرای ماده ۱۳ و ۳۹ قانون ملی شدن جنگل‌ها مصوب ۴۱ و همچنین قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مرتع صادر شد افزود: قانونگذار واکنش سخت و قاطعانه‌ای برای این نوع کلاهبرداران لحاظ کرده و متخلفان قطعاً مجازات می‌شوند.

وی برخورد قاطع با این‌گونه متخلفان را یکی از افتخارات دستگاه قضایی استان و کشور دانست و ابراز داشت: ملک مذکور حدود ۱۵۰ هکتار و بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان ارزش دارد و متخلفان قصد معامله با ارتش را داشتند که دستگاه قضایی ورود کرد و مانع این معامله شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان بر ضرورت حفظ و صیانت از پادگان نیروی دریایی ارتش تاکید و بیان داشت: پادگان نیروی دریایی وظیفه صیانت از حیثیت و کرامت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مرز و بوم کشور را برعهده دارد و همه موظف هستیم که در جهت صیانت از این پادگان تلاش کنیم.

آقایی ضمن قدردانی از تمام دستگاه‌هایی که در ابطال سند جعلی این پادگان و بازگشت این ملک به بیت‌المال مشارکت داشتند گفت: از اداره‌کل منابع طبیعی، دادستان بندرانزلی، ریاست محترم دادگستری، ثبت انزلی و رئیس‌کل دادگستری، اداره‌کل اطلاعات استان و اطلاعات سپاه تشکر می‌کنم.

وی ضمن قدردانی از رسانه ملی بابت اطلاع‌رسانی به جامعه خاطرنشان کرد: این موضوع می‌تواند دست عبرتی برای سایران باشد که دیگر دست طمع به بیت‌المال نداشته باشند.

بیشتر بخوانید:
وضعیت نابسامان شهر صنعتی رشت نتیجه سوء مدیریت این مجموعه است