دستگیری عامل راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قمار در گیلان
دستگیری عامل راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قمار در گیلان
خزر: جانشین فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری عامل راه‌اندازی سایت شرط‌ بندی و قمار آنلاین خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان قمار و شرط‌‌ بندی را یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی و عامل فروپاشی خانواده‌ها قلمداد کرد و اظهار داشت: کسب درآمد از راه قمار و تحصیل مال از راه نامشروع یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی است که جرم محسوب می‌شود.

سرهنگ حسین حسن‌پور با بیان اینکه با رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس امنیت عمومی استان مشخص شد، مدیر کانالی در شبکه‌های اجتماعی ضمن تبلیغ قمار و شرط‌ بندی، کاربران فضای مجازی را به سمت و سوی سایت‌های شرط‌بندی هدایت و با ایجاد انگیزه مالی مبالغ زیادی از آنها دریافت کرده است افزود: شناسایی هویت واقعی این فرد در دستور کار پلیس قرار گرفت.
جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان اذعان داشت: با اقدامات فنی و همه جانبه، متهم مورد نظر و محل فعالیت وی در شهرستان رشت مورد شناسایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی از دستگیری متهم ۴۵ ساله در منزلش خبر داد و بیان داشت: در بازرسی از این مکان یک دستگاه لب‌تاب، یک دستگاه کیس کامپیوتر، ۵۸ عدد کارت عابر بانک، یک دستگاه کارتخوان و ۳ دستگاه گوشی هوشمند کشف شد.
سرهنگ حسن‌پور به اعتراف متهم به بزه‌ انتسابی و معرفی وی به مرجع قضائی اشاره کرد و ابراز داشت: هدف از ایجاد سایت‌های شرط‌ بندی تنها کسب درآمد برای گردانندگان این سایت‌ها است که معمولاً در خارج از کشور زندگی می‌کنند و با انتشار عکس‌هایی از زندگی شخصی خود و القاء حس خوشبختی به مخاطبان، کاربران را ترغیب به فعالیت در این زمینه می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم ضمن عدم توجه به تبلیغات فریبنده افراد سودجو در فضای مجازی از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۷۰۵ قانون مجازات اسلامی قماربازی با هر وسیله‌ای ممنوع بوده و مرتکبان آن به یک ماه تا ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهند شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان تصریح کرد: شهروندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:
انصراف ایران از خرید واکسن فایزر کرونا به دلیل نبود هواپیمای مناسب