جلوه‌های ایثار و انفاق مردم گیلان برای کمک به نیازمندان ادامه دارد
جلوه‌های ایثار و انفاق مردم گیلان برای کمک به نیازمندان ادامه دارد
خزر: جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج گفت: مردم در بحران کرونا با احساس مسئولیت نسبت به همنوعان خود، جلوه‌هایی از ایثار و انفاق را به‌نمایش گذاشتند.

به گزارش خزرآنلاین،  سرهنگ پاسدار حسن حبیبی شامگاه سه‌شنبه در همایش “ایران مهربان” با هدف جذب حامی برای فرزندان ایتام و محسنین اظهار داشت: توجه به منفعت و معیشت مردم همواره یکی از دغدغه‌های امام(ره) بود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج با بیان اینکه بهترین مردم را داریم و این مردم با وجود همه مشکلات و سختی‌ها همیشه پای کار هستند گفت: مردم در بحران کرونا با احساس مسئولیت نسبت به همنوعان خود، جلوه‌هایی از ایثار و انفاق را به‌نمایش گذاشتند و این جلوه‌ها ادامه دارد.

حبیبی عملکرد کمیته امداد در سراسر کشور و استان گیلان را در جهت تقویت و حمایت از قشر آسیب‌پذیر  مطلوب و هوشمندانه ارزیابی کرد و افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه کمیته امداد است و یکی از مأموریت‌های اصلی بسیج سازندگی سپاه نیز در راستای محرومیت‌زدایی است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی معاونت اجتماعی سپاه قدس گیلان برای محرومیت‌زدایی خاطرنشان کرد: سپاه از همه ظرفیت‌های خود برای این اقدام خداپسندانه و جذب حامی برای ایتام استفاده می‌کند و یکی از بخش‌های مهم این حوزه فرهنگ‌سازی است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار بسیج به ظرفیت‌های موجود در آموزش و پرورش و حوزه بسیج فرهنگیان اشاره و بیان کرد: بسیج کارمندان نیز در ایام کرونا گام‌های خوبی برداشت و می‌‌توان گفت اقشار مختلف بسیج گام‌های مثبتی در جهت حمایت از کودکان و نوجوانان برمی‌دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت تلاش برای جذب حامی برای فرزندان ایتام و محسنین اظهار داشت: کارمندان کمیته امداد که به‌عنوان سفیر جذب حامی در ادارات حضور پیدا می‌کنند این مسئله را به‌گونه‌ای تأثیرگذارتر مطرح کنند تا در جذب مدیرکل و کارمندان آن اداره به‌عنوان حامی موفق شوند. 

کیمیا تنهایی افزود: یکی از پیشنهادات ارائه شده این بود که در زمان حضور در جلسات ادارات، امر مذکور مطرح و امکان‌سنجی کارمندان انجام شود و پس از اینکه کارمندان‌ها حامی شدند می‌توانند ماهیانه مبلغ ۵۰ هزار تومان در این زمینه پرداخت کنند.

وی گفت: تولید فیلم، محتوا و ارائه آن به کارمندان شاید تأثیر چندانی در جذب حامی نداشته باشد اما حضور سفیر کمیته امداد بسیار تاثیرگذارتر بوده و می‌تواند با ادبیات مختصر و اثرگذاری موفق به جذب حامی در آن اداره شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان بیان داشت: نه‌تنها کودکان تحت پوشش کمیته امداد بلکه برخی جوانان نیز با کمک حامیان بخشی از نیازهای خود را تأمین می‌کنند اما پس از رسیدن به سن مورد نظر از پوشش آنها خارج شده و خود مشغول به کار می‌شوند.