جزئیات مصوبه گازی دولت | چه کسانی مشمول جریمه سنگین خواهند شد؟
جزئیات مصوبه گازی دولت | چه کسانی مشمول جریمه سنگین خواهند شد؟
خزر: کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌های سنگین نخواهند شد اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.

به گزارش خزرآنلاین، از اول آذرماه برخورد با مشترکان پرمصرف گاز آغاز شده است به طوری که قبضی که برای مصرف گاز از ابتدای آذرماه صادر خواهد شد، با احتساب جریمه سنگین برای مشترکان پرمصرف خواهد بود.

چقدر مصرف کنیم که شامل جریمه نشویم؟

محمد عسگری، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: مشترکانی که میزان مصرف گاز آنها در سه پله نخست مصرف قرار گیرد مشمول جریمه نخواهند شد.

وی افزود: مصرف گاز ۷۵ درصد مشترکان در سه پله نخست مصرفی قرار می گیرد که این دسته از مشترکان، هیچ گونه تغییری در پرداخت بهای مصرفی نخواهند داشت؛ اما ۲۵ درصد مشترکان، مصرف گازی بالاتر از الگوی مصرف دارند که این دسته از مشترکان که نیمی از مصرف گاز بخش خانگی را به خود اختصاص داده‌اند، از امروز شامل جریمه های سنگین در قبوض مصرفی خواهند شد.

جدول تعرفه‌های جاری گاز در فصل سرد سال بدین شرح است:

شرکت ملی گاز ایران ,

 در واقع کسانی که در هر اقلیم، تا پله ۳ مصرف گاز داشته باشند، مشمول جریمه‌های سنگین نخواهند شد؛ اما مشترکانی که مصرف گاز آنها وارد پله مصرفی چهارم و بعد از آن شود، مشمول جریمه های سنگین خواهند شد.

تعرفه‌گذاری گاز تغییر می‌کند؟

سخنگوی شرکت ملی گاز در خصوص میزان جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شده برای مشترکان پرمصرف گفت: جزئیات مصوبه دولت در این زمینه در روزهای آینده، اطلاع رسانی خواهد شد.

 به نظر می‌رسد وقتی جزئیات مصوبه دولت اعلام شود، تعرفه‌گذاری گاز از پله ۴ تا ۱۲ برای فصول سرد سال دچار تغییر شود.

گاز چه کسانی رایگان خواهد بود؟

عسگری همچنین خاطرنشان کرد: قبض مشترکانی که در ماه‌های سرد سال کمتر از ۲۰۰ مترمکعب در ماه مصرف گاز داشته باشند، رایگان خواهد بود.

اقلیم بندی شهرها

گفتنی است، شهرهای استان گیلان به لحاظ آب و هوایی به سه اقلیم تقسیم می شوند که در اقلیم ۱ شهرهای بره سر و جیرنده، در اقلیم ۲ شهرهای پره سر، حویق، دیلمان، شاندرمن، لوشان، لیسار، ماکلوان، ماسال، املش، رانکوه، چوبر، لوشان، رحیم آباد و اسالم و مابقی شهرهای استان گیلان در اقلیم ۳ قرار می گیرند که این اقلیم بندی توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری سازمان هواشناسی کشور تنظیم می شود و در حدود اختیارات شرکت های گاز استانی نمی باشد.

بیشتر بخوانید:
راه شمال باز است؛ جزئیات محدودیت رفت و آمد در ۲۵ مرکز استان از فردا ظهر