جزئیات جدید از کشته شدن رهبر داعش | القرشی خودش را منفجر کرد؟
جزئیات جدید از کشته شدن رهبر داعش | القرشی خودش را منفجر کرد؟
خزر: چندین ساعت پس از کشته شدن رهبر داعش جزئیات جدیدی از عملیات آمریکا منتشر شده است.

به گزارش  خزرآنلاین، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که ابتدا خبر کشته شدن “ابوابراهیم الهاشمی القرشی”، رهبر داعش را با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود، شامگاه پنجشنبه در سخنانی کوتاه در کاخ سفید تاکید کرد که عملیات کشتن القرشی با دستور وی صورت گرفته و هیچ یک از نظامیان آمریکایی در این عملیات آسیبی ندیدند.

وی با قدردانی از نیروهای کرد سوریه موسوم به سوریه دموکراتیک به خاطر نقششان در این عملیات گفت که به همکاری با همپیمانانمان در ارتش عراق، نیروهای پیشمرگ و نیروهای سوریه دموکراتیک(قسد) ادامه می‌دهیم.

باید عنوان داشت: رهبر کشته شده داعش بر عمیلات های این گروه در تمام دنیا نظارت مسنقیم داشت که آخرین آن‌ها حمله به زندان غویران در الحسکه سوریه بود که در جریان آن ده‌ها تن در درگیری داعش با کردها کشته‌ شدند.

جزئیات جدید از کشته شدن رهبر داعش | القرشی خودش را منفجر کرد؟

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز با اعلام جزئیاتی از این عملیات تاکید کرد که عملیات منجر به کشته القرشی، از طریق هلی برن نیرو و با مشارکت پهپادها و بالگردها انجام شده است.

بنا بر اعلام مقامات نظامی آمریکا برنامه ریزی برای این عملیات از چند ماه پیش صورت گرفته و از یک ماه پیش بایدن در جریان این برنامه حمله قرار گرفته بود.

مسئولان آمریکایی مدعی هستند که تلفات غیر نظامی این عملیات به خاطر این بوده که رهبر داعش پیش از دستگیری توسط آمریکایی‌ها، جلیقه انتحاری همراه خود را منفجر کرد که این امر به کشته شدن افرادی از خانواده وی از جمله زنان و کودکان شده است.

گفته شده که در این عملیات دستکم سه زن و هفت کودک کشته شدند.

ارتش آمریکا همچنین اعلام کرده که یک بالگرد آمریکایی در این عملیات دچار مشکل شد که پس از انجام عملیات آن‌ها مجبور به منفجر کردن این بالگرد شدند.

این عملیات آن گونه که منابع محلی گفته‌اند ساعت ۱:۵ دقیقه بامداد پنجشنبه انجام شد و پس از اتمام ماموریت دستکم چهار بار ساختمانی که القرشی در آن ساکن بوده را بمباران کردند.

جزئیات جدید از کشته شدن رهبر داعش | القرشی خودش را منفجر کرد؟

جزئیات جدید از کشته شدن رهبر داعش | القرشی خودش را منفجر کرد؟

عبدالله قرداش ملقب به ” ابوابراهیم الهاشمی القرشی” بعد از کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر سابق داعش در اکتبر ۲۰۱۹ به عنوان رهبر جدید این گروه تروریستی انتخاب شد.

وی اصلیتی عراقی دارد که در زمان صدام از افسران ارتش عراق بود و سابقه زندان توسط نیروهای آمریکایی پس از اشغال عراق را نیز در کارنامه خود دارد.

القرشی پس از انتخاب شدن به عنوان رهبر داعش دیگر در انظار عموم ظاهر نشد و آمریکا جایزه‌ای ۱۰ میلیون دلاری برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری  یا مرگ وی شود، در نظر گرفته بود.
او تقریبا در همان منطقه‌ای در شمال غربی سوریه کشته شد که ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹ ابوبکر البغدادی در عملیات نظامی آمریکا از پای درآمد.