پشت پرده تغییر در شرکت توزیع برق گیلان + جزییات!
پشت پرده تغییر در شرکت توزیع برق گیلان + جزییات!
خزر: با این حال و در حالی که به نظر می رسد توزیع برق گیلان از مدت ها قبل، تلاش ها را برای ارتقای آمادگی پرسنل و تجهیزات در مقابله با هر نوع قطعی برق آغاز کرده و زمستان امسال با کمترین میزان خاموشی سپری خواهد شد، انتصاب به یکباره سرپرست جدید این شرکت، نقطه پایانی برای اقدامات جهادی صورت گرفته تلقی خواهد شد. 

به گزارش خزرآنلاین، راه زیادی تا زمستان نمانده است. سردی این روزهای هوا، خبر از زمستانی سرد و پربارش می دهد. پیش بینی های اولیه هم حکایت از آن دارد که در زمستان آتی، چندین پیک بارشی را پشت سر خواهیم گذاشت. 

برای مردم گیلان، بارش برف اگرچه خاطره ای زیبا و نشاط آور است اما قطعی برق و تبعات ناشی از آن به یکی از دغدغه های تکراری مردم در ایام زمستان تبدیل شده است. پدیده ناخوشایندی که معلول عوامل فراوان است و راه چاره ای جز عملکرد جهادی و ثبات مدیریتی نخواهد داشت. 

استان گیلان بیش از ۲۹ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط دارد که طی سالیان اخیر و بر اثر بحران های جوی مانند بارش برف سنگین به بخش قابل توجه ای از تاسیسات توزیع برق خسارت هایی وارد شده است. رطوبت بالای هوا و خوردگی ناشی از آن هم مزید بر علت شده تا عمر تجهیزات توزیع برق بیش از پیش کاهش یابد به نحوی که در حال حاضر ۳۶ درصد از شبکه های توزیع برق استان فرسوده است.

با این حال، از زمان حضور هنرمند بر راس شرکت توزیع برق گیلان تا امروز، بیش از ۴۰۰ کیلومتر از طول شبکه توزیع نیروی برق با اعتباری بالغ بر ۷۱ میلیارد ریال، اصلاح و بهسازی شده است. همچنین برای شناسایی نواقص احتمالی و ارتقا قابلیت اطمینان شبکه، از ابتدای سال تا کنون ۱۷۴ تاب آوری از طریق ۹۰۲ اکیپ عملیاتی صورت گرفته تا قابلیت دوام و پایداری شبکه بررسی و بازیابی سریع شبکه در مقابل وقوع حوادث با شدت ‌بالا و کم تکرار مورد بازبینی قرار گیرد. 

با این حال و در حالی که به نظر می رسد توزیع برق گیلان از مدت ها قبل، تلاش ها را برای ارتقای آمادگی پرسنل و تجهیزات در مقابله با هر نوع قطعی برق آغاز کرده و زمستان امسال با کمترین میزان خاموشی سپری خواهد شد، انتصاب به یکباره سرپرست جدید این شرکت، نقطه پایانی برای اقدامات جهادی صورت گرفته تلقی خواهد شد. 

گفتنی است پنجم آذرماه محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر، طی حکمی محمدتقی مهدی زاده را به سمت سرپرست شرکت توزیع برق گیلان منصوب کرد و روز بعد نیز توانیر فراخوان شایسته گزینی برای این استان منتشر نمود، اما مخالفت وزیر نیرو با برکناری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان، مانع از برگزاری مراسم معارفه مهدی زاده شد. 

در همین راستا، گفته می شود استاندار گیلان هم مخالف برکناری هنرمند بوده و به همین خاطر روز دوشنبه به همراه جمعی از نمایندگان با وزیر نیرو ملاقات خواهد کرد. 

باید منتظر ماند و دید سرانجام سکانداری شرکت توزیع نیروی برق در این روزهای حساس و نزدیک به زمستان چه خواهد شد. 

 

بیشتر بخوانید:
شبکه اجتماعی اینستاگرام، صفحه رسمی مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی را مسدود کرد