پویش همگانی گیلان همدل با کمک خیرین به اجرا در آمد
پویش همگانی گیلان همدل با کمک خیرین به اجرا در آمد
خزر: محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان از خیرین برای کمک به زندانیان که در طول سال از انحای مختلف بصورت جهادی یاریگر زندانی و خانواده آنان هستند قدر دانی کرد.

به گزارش خزرآنلاین، محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان با اشاره به پویش همگانی گیلان همدل، از خیرین برای کمک به زندانیان که در طول سال از انحای مختلف بصورت جهادی یاریگر زندانی و خانواده آنان هستند قدردانی کرد.

مدیر کل زندانهای گیلان ، ماه مبارک رمضان را ماه همدلی خالصانه و ماه نزدیکی قلوب به خداوند متعال دانست و گفت: خیرین مانند همیشه در یک جشن مهربانی که پویش همگانی گیلان همدل می باشد در راستای ایجاد بستری هموار برای آزادی زندانیان در خط مقدم هستند.

وی بیان داشت ستاد دیه استان گیلان با همت خیرین ، نیکوکاران ، حضور پرشعور گروه های جهادی و همیاری شکات ، با میزان کل بدهی ۲۴۲ میلیارد تومان ، ۳۸۰ زندانی جرائم غیر عمد آزاد ،که از این مبلغ ۱۳۶میلیارد تومان شکات گذشت نموده و ۹۴ میلیار تومان از طریق نقدینگی مددجویان و اعسار از مراجع قضایی تامین و در نهایت ستاد دیه گیلان مبلغ ۱۲ میلیارد تومان برای آزادی این مددجویان پرداخت نموده.

مدیر کل زندانهای گیلان تعداد ازادی در سال جدید را ۱۵ نفر با میزان بدهی ۹ میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعلام داشت که ۹ میلیار از این مبلغ را شکات گذشت نموده و مابقی از طریق ستاد دیه استان پرداخت و زندانیان به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

وی با بیان این مطلب که زندانیان را بعد از آزادی تنها نمی گزارییم و با فنونی که در زمان تحمل کیفر از طریق نهادهای فنی و حرفه ای ، جهاد کشاورزی و صنایع دستی و گردشگری در داخل زندان آموزش می بینند می توانند با مدارکی که از طریق این نهادها کسب می کنند از امتیازات آن استفاده نمایند.

محمدی اصل در پایان بیان داشت که در سال ۹۹بیش از ۲۰۰ زندانی از طریق مرکز مراقبت پس از خروج بعد از آزادی مشغول به کار شدند گفت: در سال گذشته توانستیم با یاری خیرین ،نهادها و گروه های جهادی به ۵۲۲۱ خانواده کمکهای نقدی و غیر نقدی پرداخت نماییم و همچنین تعداد۷۲۵۸ خانواده زندانیان را تحت پوشش قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:
نباید به افرادی که اهلیت ندارند اداره کارخانه‌ای سپرده شود/ کسی که وام تولید را در جای دیگری غیر از تولید هزینه کند، خائن است