جوانانِ دولت تدبیر و امید! – قسمت اول: امیر محمدپوری
جوانانِ دولت تدبیر و امید! – قسمت اول: امیر محمدپوری
خزر: حالا چند ماهی بیشتر به پایان عمر این دولت نمانده و به زعم بسیاری از کارشناسان، دولت بعدی دولتی اصولگرا و انقلابی خواهد بود. باید منتظر ماند و دید آیا دولت اصولگرای بعدی هم بستر مناسبی برای رشد و نمو امیر محمدپوری و سایر جوانانی که در دولت تدبیر و امید پله های ترقی را طی کرده اند، خواهد بود؟

به گزارش خزرآنلاین، این روزها دلار مرز روانی ۳۰ هزار تومان را هم رد کرده است و فشار گرانی ناشی از تحریم های ظالمانه بیش از پیش بر دوش مردم احساس می شود. مردمی که با هدف اصلاح وضعیت اقتصادی به دولت روحانی و برجامش رای داده بودند، حالا فرجام بد برجام را به عینه دیده اند. با این حال، دوران تصدی روحانی بر دولت، برای برخی دوران شکوفایی استعدادها و توانایی ها و به دست اوردن مناصب مدیریتی بوده است.

امیر محمدپوری یکی از جوانانی است که در دو دولت روحانی توانست توانمندی های خود را به اثبات رسانده و به مناصب بالای مدیریتی از مدیرکلی گرفته تا پست های مدیریتی در استانداری های گیلان و گلستان دست یابد.

امیر محمدپوری

امیر محمدپوری، خواهرزاده غلامعلی جعفرزاده نماینده سابق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می باشد. وی در دو دولت روحانی توانست به مناصب بالای مدیریتی در استان دست پیدا کند. بسیاری از این مناصب همزمان با حضور دایی وی در کسوت نمایندگی مجلس بوده است. وی هم اکنون مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری گلستان است. 

لیست زیر مناصب مدیریتی مهم امیر محمدپوری در دو دولت روحانی است که از سایت استانداری گلستان نقل گردیده است: 

  • مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان  ۹۳  
  • رییس هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گیلان  ۹۳ – ۹۵
  • مشاور عالی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان  ۹۴
  • مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان  ۹۵ – ۹۷ 
  • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان  ۹۷ – ۹۸
  • مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری گلستان  ۹۸ – تا کنون

البته به این لیست باید مناصب دیگری همچون مشاور فرهنگی و دستیار ویژه مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان را هم افزود. با این حال، در میان مناصب مدیریتی که محمدپوری در دولت های روحانی به دست آورد، تصدی او بر کرسی مدیرکلی پدافند غیرعامل استانداری گیلان بیشتر در کانون توجه قرار دارد چرا که انتصاب وی توسط مصطفی سالاری استاندار وقت گیلان صورت گرفته است.

سالاری همان استانداری است که در اظهارنظری قابل تامل گفته بود از افرادی که مخالف دولت هستند، در مناصب سیاسی استفاده نخواهم کرد. با این حال با فرض سیاسی دانستن پست مدیرکلی پدافند غیرعامل که معمولا در هر دولتی نصیب حامیان همان دولت می شود، باید گفت صدور این حکم مهم توسط سالاری برای امیر محمدپوری می تواند نشانه ای باشد که سیاسی ترین استاندار وقت دولت تدبیر و امید، محمدپوری را از جوانان همراه با دولت تدبیر و امید قلمداد می کرده است. 

حالا چند ماهی بیشتر به پایان عمر این دولت نمانده و به زعم بسیاری از کارشناسان، دولت بعدی دولتی اصولگرا و انقلابی خواهد بود. باید منتظر ماند و دید آیا دولت اصولگرای بعدی هم بستر مناسبی برای رشد و نمو امیر محمدپوری و سایر جوانانی که در دولت تدبیر و امید پله های ترقی را طی کرده اند، خواهد بود؟

بیشتر بخوانید:
واکنش کانال اصولگرا به انقلابی خواندن خواهرزاده نماینده سابق رشت! + تصویر