حاجی پور و تناقض گویی در برابر چشمان باز مردم! + آمار
حاجی پور و تناقض گویی در برابر چشمان باز مردم! + آمار
خزر: این در حالی است که اسماعیل حاجی پور تاکنون بارها مالکیت خود بر داماش را تکذیب کرده و یا مدعی شده که از مالکیت داماش استعفا داده است.

به گزارش خزرآنلاین، سامان سهرابی، مالک جدید تیم داماش گیلان امروز خبر از انجام امورات مربوط به واگذاری تیم داماش به خودش داد و گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان در حال صدور پروانه است. وی امید هرندی را هم به عنوان سرمربی داماش معرفی کرد! 

همچنین خبرگزاری برنا هم در مطلبی که دوم مهرماه منتشر کرد، با انتشار تصویری از نشست اسماعیل حاجی پور و سامان سهرابی، مدعی شد که مالکیت باشگاه داماش گیلان رسما واگذار شده است.

با توجه به موارد بالا به نظر می رسد که مالک داماش گیلان تا واپسین روزها قبل از واگذاری آن به سامان سهرابی، اسماعیل حاجی پور بوده و حتی در لحظه نگارش این خبر هم هنوز پروانه مالکیت داماش به نام سامان سهرابی صادر نشده است. 

این در حالی است که اسماعیل حاجی پور تاکنون بارها مالکیت خود بر داماش را تکذیب کرده و یا مدعی شده که از مالکیت داماش استعفا داده است. با این حال همانطور که در تصویر هم مشخص است، این حاجی پور است که به عنوان مالک باشگاه داماش، در کنار خریدار جدید حضور دارد. اگرچه چند روز پیش هم محمدمهدی الطافی مدیرعامل باشگاه داماش گیلان، در گفتگو با رسانه ها صراحتا گفته بود که فعلا مالک باشگاه داماش اسماعیل حاجی پور می باشد!

جالب آن که این تکذیب ها و استعفاهای اسماعیل حاجی پور معمولا کمی قبل از تصمیم گیری در خصوص لایحه کمک مالی شهرداری رشت به تیم داماش، صورت می گرفته است.

به عنوان مثال خردادماه امسال بود که لایحه کمک مالی به سپیدرود و داماش به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مورد موافقت اعضای شورای شهر رشت قرار گرفت. حاجی پور مدتی قبل از تصمیم گیری در خصوص این لایحه در صحن شورای شهر رشت در گفتگوی تلفنی با برنامه «مجله ورزشی» در رادیو گیلان مدعی می شود که از داماش جدا شده و سمتی در این باشگاه ندارد. ادعایی که حالا و با توجه به انتقال مالکیت باشگاه داماش از حاجی پور به سهرابی، خدشه جدی بر صحت و سقم آن وارد شده است.

بنا به آن چه در رسانه ها منتشر شده، حاجی پور قبلا هم در آستانه طرح لایحه کمک مالی شهرداری رشت به تیم داماش، ادعا کرده بود که از داماش جدا شده است! آبان ماه ۹۷، وقتی که شورای شهر رشت لایحه کمک ۵۰۰ میلیون تومانی به تیم فوتبال داماش را مورد بررسی قرار داد، اسماعیل حاجی پور در اظهاراتی مشابه، مدعی شد که مالکیت این تیم به نام شخص دیگری بوده و وی مالک داماش نیست! همچنین فرهام زاهد، دیگر عضو شورای شهر رشت هم در حمایت از لایحه کمک به داماش از بودجه شهرداری رشت، گفت: مالک تیم آقای حاجی پور نیستند و حتی چک هم امضا نمی‌کنند و فقط عضو هیات مدیره هستند. (اینجا را ببینید)

با این حال مدتی پس از تصویب این کمک و بعد از آن که این قضیه کم کم به فراموشی سپرده شد، اتفاقات جنجالی فینال جام حذفی فوتبال بین تیم های داماش گیلان و پرسپولیس، منجر به محرومیت مالک و مدیرعامل باشگاه داماش شد! عجیب آن که در رای کمیته اخلاق از اسماعیل حاجی پور به عنوان مالک داماش نام برده شده بود!! (اینجا را بخوانید)

آیا اسماعیل حاجی پور علی رغم تکذیب های چندین باره اش مبنی بر مالکیت داماش، تا قبل از انتقال مالکیت به سهرابی، همچنان مالک داماش بوده است؟ اگر بوده پس تکلیف این تکذیب های چندین باره اش چه می شود و اگر هم نبوده، پس چه کسی مالکیت تیم داماش را به سهرابی منتقل کرده است؟

در ادامه پاسخ شهرداری رشت به درخواست تحریریه خزرآنلاین مبنی بر اعلام مبالغ پرداختی توسط شهرداری رشت به باشگاه فوتبال داماش در دوره شورای پنجم رشت، منتشر می شود: