حمایت همه جانبه در حفظ کرامت خانواده زندانی هدف غایی است
حمایت همه جانبه در حفظ کرامت خانواده زندانی هدف غایی است
خزر: رضا محمدی اصل، با تبریک روز نسیم مهر گفت: زمانی که فردی زندانی می‌شود، خانواده او با انبوهی از مشکلات مواجه می‌شود که خود در ایجاد آن نقشی ندارد و این موضوع می‌تواند در نبود حمایت جامعه، آسیب‌های متعدد اجتماعی، فرهنگی، روان‌شناختی و اقتصادی برای همسر و فرزندان زندانیان را رقم بزند.

به گزارش خزرآنلاین، رضا محمدی اصل، با تبریک روز نسیم مهر و بیان اینکه خانواده های زندانیان در معرض آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی قرار دارند، گفت: زمانی که فردی زندانی می‌شود، خانواده او با انبوهی از مشکلات مواجه می‌شود که خود در ایجاد آن نقشی ندارد و این موضوع می‌تواند در نبود حمایت جامعه، آسیب‌های متعدد اجتماعی، فرهنگی، روان‌شناختی و اقتصادی برای همسر و فرزندان زندانیان را رقم بزند.

وی با بیان اینکه هر هفته روز های چهارشنبه تیمی متشکل از رییس مرکز مراقبت ، حفاظت ، بازرسی ، اداره فرهنگی و مددکاران با شناسایی خانواده های بی بضاعت زندانی از آنها سرکشی به عمل می آید گفت در سال ۱۴۰۰ توانستیم ۲۸۰ خانواده در استان سرکشی بعمل آوریم و ۱۶۲۲ سبد کالا به خانواده ها اهدا نماییم.

وی یکی از برنامه‌های اداره کل زندان های گیلان را توجه به مسائل اجتماعی دانست و افزود: رسیدگی به خانواده زندانی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهبود وضعیت خانواده زندانیان خواهد شد.

محمدی اصل از اجرای طرح نسیم مهر با هدف حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت زندانیان خبر داد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم و عدم گرایش به انحرافات به دلیل نیاز‌های مالی این خانواده‌ها در نبود سرپرست خانواده که سکان‌دار نظام تربیتی خانواده است از اهداف برگزاری این طرح است.

محمدی اصل با بیان اینکه طرح نسیم مهر در راستای حمایت از خانواده زندانیان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: سازمان زندان ها به صورت مستمر از خانواده‌های نیازمند زندانیان پشتیبانی‌های لازم را انجام می‌دهد تا موانع و مشکلات برطرف شود و این خانواده‌ها بتوانند با دغدغه‌ای کمتر در زمان زندانی شدن سرپرست خانوار ایام را سپری کنند.

۰/۵ (۰ نظر)