لجستیک مزیت استراتژیک و رقابتی منطقه آزاد انزلی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است
لجستیک مزیت استراتژیک و رقابتی منطقه آزاد انزلی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است
خزر: شست هماهنگی تسهیل و تسریع حمل و نقل کالا به ریاست علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و حضور امین افقی عضو هیأت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر و فریبرز مرادی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، نشست هماهنگی تسهیل و تسریع حمل و نقل کالا به ریاست علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و حضور امین افقی عضو هیأت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر و فریبرز مرادی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این جلسه با بیان اینکه یکی از محورهای اساسی تحول اقتصادی، حمل و نقل است، اظهار داشت: یکی از شاخص‌هایی که کشورها براساس آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، تکمیل زیرساخت‌ها و فرایندهای لجستیکی و حمل و نقلی در زمینه حمل و نقل هوایی، دریایی جاده‌ای و ریلی است.

وی ارائه خدمات بهینه‌تر در زمینه حمل و نقل را از مهمترین اولویت‌های در دستور کار سازمان متبوع خود عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود که با همکاری میان دستگاهی، چالش‌های حمل و نقل کالا برای فعالین اقتصادی به حداقل ممکن کاهش یابد و در این مسیر سازمان منطقه آزاد انزلی نهایت همکاری را با اداره کل حمل و نقل جاده‌ای جهت ایجاد و استمرار شرایط مطلوب انجام خواهد داد.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی نیز از روند رو به رشد تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری کاسپین از طریق صدور بارنامه آنلاین خبر داد و با بیان اینکه این خدمت موجبات تسهیل و تسریع در خدمات‌رسانی به فعالان بندری و تجار منطقه شده، اضافه کرد: توسعه حمل و نقل و بهبود زیرساخت‌های لجستیکی، از راهبردهای اصلی مناطق آزاد است.

دبیر شورای لجستیک منطقه آزاد انزلی با اشاره به تشکیل شورای لجستیک در این منطقه که زمینه توسعه خدمات لجستیکی و حمل و نقلی را پدید می‌آورد تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن منطقه آزاد انزلی و مجتمع بندری کاسپین در شاهراه ترانزیتی کشور و اهمیت فعالسازی کریدورهای بین‌المللی شمال _جنوب، توسعه خدمات حمل و نقل به عنوان بازوی راهبردی تولید و توسعه پایدار در کشور باید با میزان اهمین بالا دستور کار ملی قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های حمل و نقلی متنوع؛ انزلی از اهمیت بسیاری برای این اداره کل برخوردار است، افزود: با تشکیل منطقه آزاد انزلی ظرفیت‌های حمل و نقلی گیلان بیش از پیش افزایش یافته است.

وی با اشاره به وجود ۶۳ شرکت حمل و نقل کالا در بندر انزلی ادامه داد: استقرار شرکت‌های حمل و نقل در این منطقه موجبات تسهیل و تسریع در حمل و نقل و انتقال مالای تجار به مقصد را با ایمنی بیشتر فراهم آورده و در نهایت رضایت صاحبان کالا را به دنبال خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
مدیر کل زندانهای استان گیلان: مشارکت در کارگروهی، بهره وری و افزایش راندمان کاری، در اولویتهای سازمانی موثر است