مشوق های لازم برای بازگشت ورزشکاران مطرح استان را فراهم کنیم
مشوق های لازم برای بازگشت ورزشکاران مطرح استان را فراهم کنیم
خزر: رییس کمیته اجرایی هیات والیبال استان گیلان گفت: اغلب والیبالیست های مطرح گیلانی، در خارج از استان بازی می کنند، اگر مشوق های لازم برای بازگشت آنها را فراهم کنیم یقینا ورزش استان منفعت زیادی از وجود آنها خواهد برد.

به گزارش خزرآنلاین، حمید حسین زاده در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین اظهار داشت: والیبال گیلان و رشت، از دیرباز تا به امروز بازیکنان زیادی در تمام رده های سنی به تیم های ملی و باشگاهی معتبر کشور سوپر لیگ و دسته یک (که دست کمی از سوپر لیگ ندارد) معرفی نموده است، مانند اسطوره والیبال ایران فرید آخوندزاده و بازیکنان خوش نام دیگر مثل مرتضی شیاری، شعیب ریحانی، امیر حسین امام پور، مرتضی صالحی، اشکان حقدوست، مهران فیض امام دوست و ورزشکاران خوشنام دیگر. ولی متاسفانه الان چند سالی است که این ورزشکاران در خارج شهر رشت و حتی استان مشغول فعالیت هستند و خیلی های دیگر هم بنا به دلایلی از ورزش حرفه ای خداحافظی کردند.

وی افزود: برای شهری که مردمانش عاشق ورزش هستند، این یک معضل بزرگ محسوب میشود، در تمام شهرهای کشور مشاهده می کنید شهرداری ها تیم های ورزشی در رشته های مختلف، بخصوص در رشته والیبال دارند، آنهم نه یک تیم، بلکه چندین تیم والیبال در تمام رده های سنی، چه لیگ برتر چه دسته یک و چه زیرگروه؛ ولی متاسفانه این امر مهم در این شهر تا به امروز اتفاق نیفتاده است، مثلا شهرداری تبریز، شهرداری ارومیه، شهرداری زاهدان و شهرداری گنبد و شهرداری ورامین ….. چگونه است که این شهرها میتوانند از بودجه ای که به ورزش اختصاص داده شده برای تیم داری استفاده کنند ولی رشت با این همه پتانسیل محروم میباشد.

این کارشناس والیبال ادامه داد: شرکت‌های خصوصی هم رمقی برای اسپانسری و حرکت در این عرصه ندارد، چون سیستمی برای حمایت از آنها وجود ندارد.

اما با تمام این کم لطفی ها که از طرف مسولین دیده میشود هنوز استعداد های جوان شکوفا میشوند و فقط نیاز به یک پشتوانه دارند، شخص رییس هیات و عوامل اجرایی آن تلاششان را می کنند اما برای پیشبرد این مهم باید همت جمعی یک شهرستان و استان را پای کار اورد، همانطور که در سه سال اخیر در لیگ والیبال گیلان تیم رشت همیشه جزو مدعیان قهرمانی بوده و بنده افتخار میکنم در این چند سال اخیر به عنوان مربی و سرپرست با این تیم به قهرمانی رسیدم و همچنین برای اولین بار توانستم مسابقات ساحلی را در رشت برگزار کنم که یک نقطه عطف در والیبال این شهر بشمار میاد.

وی به ورزش بانوان نیز اشاره کرد و گفت: در مورد بانوان رشت هم باید تاکید کرد که پتانسیل های خوبی وجود دارد که در حال حاضر در لیگ های خارج از استان مشغول بازی هستند و باید خیلی بیشتر از اینها به این نخبگان ورزشی توجه شود تا بتوانیم انگیزه های لازم برای بازگشتشان را فراهم کنیم.

البته ما در همه رشته استعدادهای خیلی خوب داریم، والیبال و فوتبال جزو ورزش های محبوب ما هستند ولی نباید از دیگر رشته ها غافل شویم.

ما میتونیم با یک برنامه ریزی جامع به پشتوانه مدیرکل ورزش و فرماندار و شهردار در همه ورزش ها پیشرو باشیم و از سرمایه های جوان در کنار با تجربه ها استفاده کنیم.

حمید حسین زاده در پایان ضمن تشکر ویژه از رئیس هئیت والیبال گیلان، تاکید کرد: خوشبختانه همزمان با حضور ایشان در هیات اتفاقات خوبی در این رشته رخ داد که امیدوارم با ادامه این حرکات ، پویایی والیبال استان را بیش از گذشته شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید:
مدیرعامل برق منطقه ای گیلان: فرسودگی خطوط فوق توزیع برق گیلان/ هزینه بازطراحی بسیار بالا است