بررسی مشکلات خبرنگاران به حمایت نمایندگان مجلس نیازمندیم
بررسی مشکلات خبرنگاران به حمایت نمایندگان مجلس نیازمندیم
خزر: بهمنی با بیان اینکه ۵۰۸ رسانه در گیلان فعال است، گفت: حل مشکلات خبرنگاران به حمایت دولت و نمایندگان مجلس نیازمند است.

به گزارش خزرآنلاین، ابراهیم بهمنی جلالی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران با موضوع پیگیری مطالبات خبرنگاران گیلان در حسینیه شاهد رشت اظهارکرد: خبرنگاران قشر فعال استان هستند که متاسفانه از نظر معیشتی مشکلاتی دارند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه گیلان دارای ۵۰۸ نشریه و رسانه فعال است گفت: ۱۵ خبرگزاری، ۲۳۶ پایگاه خبری و ۱۸۹ رسانه مکتوب در استان فعال است.

بهمنی اذعان کرد: توجه به دغدغه‌های خبرنگاران از جمله معیشت، مسکن و ارایه تسهیلات ارزان قیمت از جمله مشکلاتی است که بایستی مورد توجه دولت و نمایندگان مجلس قرار گیرد.

* با مسئله محوری بجای جامع محوری فضای تعاملی با مخاطب ایجاد کنیم

«ابراهیم افشاری» نیز در این نشست اظهارکرد: اصحاب رسانه استان گیلان جزو متدین‌ترین فعالان حوزه فرهنگ هستند که باید در باب اهمیت نقش‌آفرینی این عزیزان به پوشش جهادگونه و با بصیرت آنان در آغازین روزهای شیوع کرونا در استانی که به واسطه فقدان حداقل‌های زیرساختی بهداشت و درمان هم در حوزه انسانی و هم در حوزه سخت افزاری با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کردند، اشاره کرد.

وی خطاب به مسئولان و مدیران ملی و استانی گفت: اصحاب رسانه گیلان علی رغم همه بی‌مهری‌های سهوی یا عمدی، همواره برای اعتلای حوزه‌های مختلف استانی در کنار شما بوده و در عین حال مطالبه حقوق مردم در حوزه‌های مختلف را سرلوحه فعالیت رسانه‌ای خود قرار داده‌اند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان تصریح کرد: همگان واقفند که در عصر امروز به واسطه دستیابی سهل الوصول به ابزار ارتباطی شاهد جایگزینی روایتگری به جای خبرنگاری هستیم و در چنین فضای همه‌گیری قطعا رسانه‌هایی موفق‌ترند که بتوانند با راهبرد مسئله محوری بجای جامع محوری فضای تعاملی با مخاطب را فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید بدانیم در دورانی که سواد رسانه از نان شب واجب‌تر بوده، شاهد حکمرانی رسانه‌ای هستیم اظهار کرد: بدیهی است که اولویت همکاران بنده در راستای به خدمت گرفتن حکمرانی رسانه‌ای برای حل مشکلات و گشودن دریچه روشن برای شناخت اولویت‌های نزدیک به سفره مردم نزد مسؤولان است و این همان نقش بی‌بدیل هدایت‌گری رسانه‌ها در زمانه عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری است.

مدیر خبرگزاری فارس گیلان تصریح کرد: قطعاً بیان مشکلات و چالش‌های این قشر نجیب در یک سخنرانی محفلی و چند دقیقه ای نمی‌گنجد و حتما پیوست موارد مورد انتظار خانه مطبوعات گیلان از مسئولان به پیوست این نشست تقدیم می‌شود.

افشاری خاطرنشان کرد: باور ما در خانه مطبوعات نگاه مدیریت بر رسانه بوده نه مدیریت در رسانه که رسیدن به این مقوله مهم مستلزم درک دوجانبه دستگاه‌های بالادستی نسبت به اهمیت حکمرانی رسانه ای است.

بیشتر بخوانید:
آزمون جذب کارشناس رسمی دادگستری در گیلان برگزار شد