خروج خودروهای منطقه آزاد از محدوده قانونی حکم قاچاق خواهد داشت
خروج خودروهای منطقه آزاد از محدوده قانونی حکم قاچاق خواهد داشت
خزر: امینی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان گفت: خودروهای با پلاک منطقه آزاد خودروهایی هستند که نمی‌توانند از نقاط تعیین شده خارج گردند و در صورت خروج از محدوده تعیین شده، ضمن تعیین جرائم سنگین، خودروی مربوطه توقیف و طبق قانون قاچاق با آن برخورد می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، امینی با تکذیب افزایش محدوده تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد انزلی و اینکه در این خصوص هیچ قانون جدیدی مصوب نشده است ، افزود : مدتی است خودروهایی با پلاک منطقه آزاد انزلی در شهرهای تالش و آستارا در حال خرید و فروش است و گفته شده  که تردد خودروهایی با پلاک منطقه آزاد در این شهرستان‌ها مجاز است.

دکتر امینی ضمن رد این شایعات، تأکید کرد: اگر خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی را خارج از محدوده تردد، مشاهده کنیم، کالای قاچاق محسوب شده، آن را توقیف می‌کنیم و تحویل منطقه آزاد خواهیم داد و پرونده متخلفان جهت سیر مراحل قضایی خارج از نوبت به تعزیرات حکومتی گیلان ارجاع خواهد شد .

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان در پایان اظهار داشت: ما طبق مصوبه هیأت وزیران عمل می کنیم و طبق قوانین موجود محدوده تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد انزلی تا شعاع ۵۰ کیلومتر است.