اتصال به خط ریل سراسری زیرساخت مهم تبدیل شدن به شاهراه ارتباطی بین قاره ای است
اتصال به خط ریل سراسری زیرساخت مهم تبدیل شدن به شاهراه ارتباطی بین قاره ای است
خزر: علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در تداوم بازدیدهای مستمر خود از مراحل تکمیل پروژه ملی اتصال منطقه به خط ریل سراسری از بخش‌های مختلف این پروژه بازدید به عمل آورد.

به گزارش خزرآنلاین، مهندس علی اوسط اکبری مقدم،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در تداوم بازدیدهای مستمر خود از مراحل تکمیل پروژه ملی اتصال منطقه به خط ریل سراسری از بخش های مختلف این پروژه بازدید به عمل آورد.

در این برنامه بازدید که معاون امور بندری و حوزه خزر، و مدیران کل حوزه ریاست و حراست سازمان حضور داشتند، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص مسائل مربوط به روند اجرایی طرح مزبور به مدیران و پیمانکاران دستورات لازم را صادر کرد.

وی با اشاره به اهمیت شروع به کار سریع‌تر و همزمان اتصال منطقه به خط ریل سراسری راه آهن با اسکله رو رو؛ که منجر به بهره برداری حداکثری از مزایای وصل شدن مجتمع بندری کاسپین به خط ریل کشور می‌شود اضافه کرد: افزایش حجم و سرعت حمل و کالا میان بنادر جنوبی و جنوب غربی کشور با منطقه، عملیاتی شدن کریدور شمال جنوب و تکمیل حلقه‌های زیرساختی لجستیک منطقه در کنار سایر بخش‌های لجستیکی که از سوی سازمان در دستور کار قرار دارد مکمل برنامه راهبردی سازمان به منظور تبدیل شدن به شاهراه ترانزیت کالا میان جنوب و شرق آسیا با اوراسیا خواهد بود.

درهمین راستا، رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از طرح ملی اتصال راه‌آهن به مجتمع بندری کاسپین بازدید به عمل آورد.

حمیدرضا مؤمنی در این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اتصال راه‌آهن رشت به بندر کاسپین منجر به رشد اقتصادی منطقه می‌شود، اظهار کرد: این پروژه یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی کشور بوده و تاکنون اقدامات مهمی درخصوص تکمیل آن انجام‌شده است، زیرا در صورت اتصال راه‌آهن رشت به کاسپین بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی کشور برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید:
دریافت ماهانه ۳۵۰ میلیون تومان برای بازنشستگی رئیس‌جمهور، غلط است