از بی پاسخ گذاشتن یادداشت سردار علیزاده تا حمایت از فرماندار اصلاح طلب؛ نماینده اصولگرای فومن را بهتر بشناسید!
از بی پاسخ گذاشتن یادداشت سردار علیزاده تا حمایت از فرماندار اصلاح طلب؛ نماینده اصولگرای فومن را بهتر بشناسید!
خزر: در حالی که هیات های اجرایی انتخابات زیر نظر فرمانداران منتسب به دولت اصلاحات با رد صلاحیت برخی از افراد، عملا عرصه را برای حضور این افراد تنگ کرده بودند، هیات نظارت بر انتخابات شورا، تحت ریاست خلیل بهروزی فر با عملکرد خود، انتقادات اصولگرایان را مجددا برانگیخت.

به گزارش خزرآنلاین، خلیل بهروزی فر پس از چندین دوره حضور در جمع مدعیان ورود به مجلس، سرانجام توانست رویای نمایندگی را محقق کرده و با کسب بیش از ۴۷ هزار رای، راه خود را به سمت این پارلمان ملی هموار سازد. این اما برای نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نه تنها پایان کار نبود بلکه آغازی بر حواشی فراوان بود. حاشیه هایی که طی چند ماه گذشته بارها نام بهروزی فر را به صدر اخبار رسانه های داخلی سوق داده است.

از حرف و حدیث های فضای مجازی در خصوص مدرک تحصیلی بهروزی فر هم که بگذریم، نخستین حاشیه پررنگ در کارنامه وی اظهاراتش در خصوص سارنگ حسن پور، سرپرست وقت فرمانداری شفت بود. اظهاراتی که به زعم برخی از رسانه ها نوعی حمایت از حسن پور محسوب میشد (اینجا را بخوانید)

بهروزی فر در این اظهارات مدعی شده بود که بنا به استعلامات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، حسن پور نقشی در فتنه ۸۸ نداشته و صرفا در انتخابات حضوری فعال داشته است! وی همچنین ادعا کرد که سرپرست فرمانداری شفت بی‌تجربه نیست و سابقه بخشداری و معاونت مدیرکل امنیتی انتظامی گیلان را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

این ادعای بهروزی فر، جنجال های زیادی را در جبهه اصولگرایان گیلان بر انگیخت (اینجا را بخوانید) کمتر کسی تصور میکرد که نماینده ای همچون بهروزی فر با آن همه تاکید بر سوابق انقلابی و اصولگرایی اش، با طرح این ادعا که نمایندگان مجلس نمی توانند دخالتی در رابطه با عزل و نصب‌ها بکنند، از زیر بار این انتصاب شانه خالی نماید. حتی عمر کوتاه حسن پور در کرسی سرپرست فرمانداری شفت و عدم تبدیل حکم وی بعنوان فرماندار هم ممکن است شاهدی بر این باشد که اعترضات اصولگرایان به این انتصاب چندان بیراه نبوده است. اعتراضی که البته نماینده اصولگرای فومن حداقل در ظاهر امر با آن همراه نبود!

اگرچه حسن پور پس از مدت کوتاهی از سمت خود کنار رفت اما حواشی گرداگرد بهروزی فر گویا تمامی نداشت چراکه انتخاب حاج خلیل بعنوان رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گیلان نقطه آغاز حواشی جدید بود.

در حالی که هیات های اجرایی انتخابات زیر نظر فرمانداران منتسب به دولت اصلاحات با رد صلاحیت برخی از افراد، عملا عرصه را برای حضور این افراد تنگ کرده بودند، هیات نظارت بر انتخابات شورا، تحت ریاست خلیل بهروزی فر با عملکرد خود، انتقادات اصولگرایان را مجددا برانگیخت. کار تا آنجایی پیش رفت که سردار نظر علی علیزاده که از اصولگرایان بنام گیلان محسوب می شود، صراحتا به انتقاد از عملکرد هیات نظارت بر انتخابات پرداخت. (اینجا را بخوانید)

با این حال حتی گسترش دامنه این اعتراضات هم نتوانست قفل سکوت بهروزی فر را شکسته و او را مجاب کند تا حداقل در بُعد رسانه ای هم که شده، به دغدغه بزرگان اصولگرایی استان احترام گذاشته و پاسخی درخور به این انتقادات دهد.

با این تفاسیر، باید پرسید هنوز هم می توان بهروزی فر را که حضور فعلی اش در مجلس تا حد زیادی مدیون حمایت اصولگرایان می باشد، نماینده ای اصولگرا به حساب آورد؟ سوالی که پاسخش حتی اگر مثبت هم باشد، خاطره تلخ بی تفاوتی رسانه ای بهروزی فر نسبت به دغدغه بزرگان اصولگرایی استان را از اذهان عمومی پاک نخواهد کرد. 

بیشتر بخوانید:
کسانی که دنبال منافع فردی هستند نباید وارد میدان شورا شوند