دادستان مرکز استان گیلان: شاهد روند رو به رشد تولید در کارخانه ایران پوپلین هستیم
دادستان مرکز استان گیلان: شاهد روند رو به رشد تولید در کارخانه ایران پوپلین هستیم
خزر: دادستان مرکز استان گیلان اظهار داشت: دستگاه قضایی با تشکیل جلساتی برای بررسی مشکلات و موانع تولید در مورد کارخانه ایران پوپلین با حضور مدیران شرکت، در راستای حمایت از این واحد تولیدی و راه اندازی مجدد آن گام برداشت.

به گزارش خزرآنلاین، در دومین روز از هفته قوه قضاییه حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری به همراه سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان از کارخانه ایران پوپلین بازدید کردند.

دادستان مرکز استان گیلان در این بازدید با اشاره به اینکه شرکت ایران پوپلین طی سالیان اخیر با سوء مدیریت و عدم توجه از سوی مسئولان در شرف تعطیلی قرار گرفته است، اظهار داشت: دستگاه قضایی با تشکیل جلساتی برای بررسی مشکلات و موانع تولید در مورد این کارخانه با حضور مدیران شرکت، در راستای حمایت از این واحد تولیدی و راه اندازی مجدد آن گام برداشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با تغییر مدیریت در این کارخانه و به کارگیری فردی متخصص در این سمت، امروز شاهد انجام تعمیرات اساسی دستگاه‌ها و روند رو به رشد تولید در این کارخانه هستیم.

فلاح میری در پایان تاکید کرد: در شرایط اقتصادی کنونی که برخی واحد‌های تولیدی با موانع و مشکلاتی روبرو هستند دستگاه قضایی حداکثر تلاش خود را برای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری و رونق فضای اشتغال در کشور به انجام می‌رساند.

گفتنی است، شرکت نساجی ایران پوپلین بجا مانده از عصر طلایی صنایع نساجی گیلان، مدتی است در پیچ و خم واگذاری و ورشکستگی دست و پنجه نرم می کند. این شرکت که روزگاری از بزرگترین صنایع نساجی گیلان و بنگاههای پربازده و نمادی از صنایع پررونق استان بود، اکنون از مدیریت های ناموفق به شدت زخم خورده است. تغییرات پی در پی مدیریت و تزریق های میلیاردی منابع مالی از سوی گروه سرمایه گذاری توسعه‌ی ملی بیش از آنکه به گردش سرمایه در تولید ایران پوپلین بیانجامد، به گفته‌ی فعالان کارگری چیزی جز فروش اموال، ماشین آلات و بیکاری نصیب کارگران نکرده است.

اموالی که ارزش مالی و معنوی بسیاری برای کارگران دارد و حالا نگرانی ها از تاراج مابقی دستگاهها در پی واگذاری به بخش خصوصی بار دیگر آرامش خاطر را از آن ها ربوده است. چنانچه پیش از این ساختمان دفتری شرکت در تهران به مبلغ ۳ میلیارد تومان در اواسط دهه ۸۰، ضبط فروشگاه منظریه رشت توسط بانک در قبال بدهی وام های دریافتی مدیران قبلی، زمینی دو هزار متری مقابل شرکت در ازای بدهی توسط سهامدار عمده، خروج ژنراتور برق قدرتمند شرکت از طریق تخریب دیوار و قطعه زمینی در انتهای سالن ریسندگی به طرق مختلف به مبالغ نامعلوم بفروش رسیدند. در این بین ۴۸ دستگاه‌ بافندگی به بهانه‌ی نوسازی درسال ۹۶ تحت پوشش خریدار ایرانی سر از پاکستان درآورد، هرچند که با اقدام به موقع کارگران و ورود دادستانی از خروج ۲۴ دستگاه باقیمانده جلوگیری بعمل آمد اما اکنون ۳ سال است که این دستگاهها در انبار کارخانه در انتظار راه اندازی مجدد خاک می‌خورند.

بیشتر بخوانید:
دستگیری عامل شرارت و درگیری میدان فرهنگ رشت | معرفی متهم ۲۱ ساله به مرجع قضایی