دانشگاه‌های ما باید دانشگاه‌های اسلامی جامعه محور باشند
دانشگاه‌های ما باید دانشگاه‌های اسلامی جامعه محور باشند
خزر: فرید نجفی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دانشگاه های ما باید دانشگاه های اسلامی جامعه محور باشند، گفت: برنامه دانشگاه گیلان نیز در راستای موضوع دانشگاه آرمانی مطرح شده در استان اردبیل است.

به گزارش خزرآنلاین، سرپرست دانشگاه گیلان گفت: دانشگاه های ما باید دانشگاه های اسلامی جامعه محور باشند.

فرید نجفی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه دانشگاه های ما باید دانشگاه های اسلامی جامعه محور باشند، گفت: برنامه دانشگاه گیلان نیز در راستای موضوع دانشگاه آرمانی مطرح شده در استان اردبیل است.

وی با بیان اینکه دانشگاه را باید به معنای واقعی اسلامی کنیم، افزود: ضروری است ذهنیت و ساختار اسلامی بودن را به دانشگاه ها برگردانیم.

نجفی با بیان اینکه دبیرخانه حوزه و دانشگاه در دانشگاه گیلان تاسیس شده است، تصریح کرد: باید به نحوی عمل کنیم تا دانشگاه گره های موجود در جامعه را باز کند.

 عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه توجه به جوانان و دانشگاه نشان از عنایت ویژه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به دانشگاهیان دارد، گفت: آیت الله عاملی اواخر سال گذشته اجرای برنامه ای با موضوع دانشگاه آرمانی را به دانشگاه محقق اردبیلی ارائه کرد و با هماهنگی میان دانشگاه های استان، بیش از ۱۰۰ برنامه آماده اجرا در این خصوص شد.

وی با اشاره به برگزاری نشست های متعدد با حضور شخصیت های کشوری، وبینارهای مختلف به منظور تبیین دانشگاه آرمانی برای دانشجویان، دوره های مهارتی برای کارکنان، دوره های اندیشه تمدن ساز، معرفی کتاب، اختصاص قسمتی از نشریات دانشگاه برای تبیین دانشگاه آرمانی در دانشگاه محقق اردبیلی و سایر دانشگاه های استان، افزود: همایش ملی دانشگاه آرمانی نیز با پذیرش بیش از ۱۰۰ مقاله از بیش از ۲۰ دانشگاه کشور با پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سخنرانی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.