دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده توسعه خدمات سلامت در فومن است
دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده توسعه خدمات سلامت در فومن است
خزر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بررسی از وضعیت زیرساختهای بهداشت و درمان فومن اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمادگی دارد تا سطح بهداشت، درمان و همچنین ارایه خدمات داروخانه‌ای خود را توسعه دهد.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بررسی از وضعیت زیرساختهای بهداشت و درمان فومن اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمادگی دارد تا سطح بهداشت، درمان و همچنین ارایه خدمات داروخانه‌ای خود را توسعه دهد. 

ارسلان سالاری با اشاره به راه اندازی کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی فومن افزود: این کلینیک علاوه بر ارایه خدمات حوزه درمان می‌تواند به صورت شبانه روزی به مردم داخل شهر به ویژه در تامین و توزیع دارو خدمت کند. 

وی با اشاره به نیاز فومن به دستگاه MRI و CT اسکن گفت: با راه اندازی این دو بخش علاوه بر فومن می‌توان به شهرستان‌های مجاور نیز خدمات درخوری، ارایه کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقدامات شهرداری‌ها در حوزه سلامت بیان کرد: شهرداری‌ها ذاتا وظایفی را در راستای مسؤولیت اجتماعی دارند و می‌توان از این ظرفیت در توسعه خدمات سلامت نیز بهره گرفت. 

سالاری با شرایط خاص گردشگرپذیر بودن فومن نسبت به سایر مناطق کشور گفت: اعتقاد دارم فراتر از استاندارهای لازم باید در شهرستان فومن خدمات بهداشت، درمان و اورژانس توسعه پیدا کند. 

وی خدمات دندانپزشکی در فومن را از نیازمندیهای اساسی برشمرد و تصریح کرد: ارایه خدمات دندانپزشکی جز خدمات گران محسوب میشود که میتوان با افزایش یونیت‌های دندانپزشکی و افزایش پزشک افزایش رضایتمندی را در مردم به ویژه افراد کم‌برخوردار فراهم کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر افزایش ساعات داروخانه بیمارستان امام حسن مجتبی علیه السلام فومن تاکید کرد و افزود: این داروخانه باید علاوه بر درون سپاری به صورت شبانه روزی و یا حداقل در دو نوبت صبح و عصر فعالیت کند. 

۰/۵ (۰ نظر)