چند نکته در خصوص انتصابات اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان
چند نکته در خصوص انتصابات اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان
خزر: اخیرا دو انتصاب در دانشگاه علوم پزشکی گیلان رقم خورده و دو معاونت حساس پس از مدت ها بدست نیروهای تازه نفس سپرده شده! همین موضوع هم سبب شده تا برخی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را متهم به حذف رقیبان خود از طریق برکناری آنان نمایند!

به گزارش خزرآنلاین، اخیرا دو انتصاب در دانشگاه علوم پزشکی گیلان رقم خورده و دو معاونت حساس پس از مدت ها بدست نیروهای تازه نفس سپرده شده! همین موضوع هم سبب شده تا برخی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را متهم به حذف رقیبان خود از طریق برکناری آنان نمایند!

در همین راستا باید گفت:

 اولا: تغییر معاونین به خصوص پس از طی مدت زمانی نسبتا طولانی، امری کاملا مرسوم است و قرار نیست یک معاونت برای همیشه به نام کسی سند زده شود اگرچه این تغییرات معمولا با حواشی این چنینی همراه است.

 دوما: اگر برکناری رقبا منجر به حذف آن ها می شد، هیچوقت ارسلان سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی نمی شد! یادمان نمی رود یوسف زاده چابک هم وقتی بر کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی نشست، ارسلان سالاری را از معاونت آموزشی دانشگاه برکنار کرد اما بعدها و پس از برکناری یوسف زاده از ریاست دانشگاه، ارسلان سالاری کرسی هدایت دانشگاه را در دست گرفت!

 سوما: عملکرد سالاری در جذب بودجه های ملی، مقابله با ویروس کرونا، تبدیل استان گیلان از رتبه اول شیوع کرونا به رتبه اول واکسیناسیون، تجهیز بیمارستان های دولتی به دستگاه های گران قیمت، اتمام پروژه های عمرانی، پرداخت مطالبات فراوان بجامانده از گذشته و … سبب شده توقعات از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بحدی بالا رود که بعید است برخی اسامی مطرح شده در فضای مجازی، در فضای حقیقی هم واقعا رقیب محسوب شوند!

 چهارما: با استقرار دولت مردمی آیت الله رییسی، انتظار تغییر در سیاست های قبلی دستگاه های اجرایی به انتظاری غالب تبدیل شد و برآورده کردن آن جز با بروز برخی تغییرات در بدنه دستگاه های اجرایی میسر نیست. سپردن امور به نیروهای مومن و تازه نفس و بهره مندی از آنان به منظور پرهیز از روزمرگی، همان خواسته ای است که اگر محقق نشود، مدیر بالادستی را متهم به عدم همراهی با سیاست های دولت جدید می کند و اگر هم محقق شود، متهم به حذف رقبا!

۰/۵ (۰ نظر)