درختان خشکیده شهر لاهیجان تبدیل به مجسمه چوبی می‌شود
درختان خشکیده شهر لاهیجان تبدیل به مجسمه چوبی می‌شود
خزر: معاون خدمات شهری شهردار لاهیجان گفت: در راستای زیباسازی محیط شهری و استفاده بهینه از درختان، ۳۲ اصله درخت قدیمی و خشکیده این شهر تبدیل به مجسمه چوبی می‌شود.

به گزارش خزرآنلاین، امین رشیدی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: در چند سال گذشته درختان شهر توسط واحد فضای سبز شهری شناسنامه دار و پلاک گذاری شده است تا در شرایط مختلف جوی اگر دچار آسیب شد، بتوانند به راحتی آن‌ها را شناسایی و ترمیم کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا تعدادی از درختان قدیمی و پوسیده با بیش از ۴۰ سال سن که قابلیت سبز شدن نداشتند توسط واحد فضای سبز شهرداری لاهیجان شناسایی شد.

معاون خدمات شهری شهردار لاهیجان افزود: واحد سیما و منظر شهرداری لاهیجان با یکی از هنرمندان مجسمه ساز و پیکرتراش بومی شهر قرارداد همکاری امضا کرده است تا در فاز نخست تعداد ۳۴ اصله درخت چنار خشکیده در ۱۰ نقطه از شهر را به مجسمه چوبی به شکل پرندگان تبدیل کند که با طبیعت زیبا و سرسبز این شهر نیز همخوانی دارد.

رشیدی نژاد خاطرنشان کرد: در فاز بعدی نیز با شناسایی درختان خشکیده بیشتر، اجرای این طرح تداوم خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:
حضور سرپرست شهرداری لاهیجان در برنامه میز خدمت جهادی و ملاقات عمومی با شهروندان در مسجد جامع ، همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس