درخواست اعضای شهر لنگرود از دادستان و فرماندار برای فعال شدن کارگروه ساماندهی سدمعبر/ساماندهی صرفا وظیفه شهرداری نیست
درخواست اعضای شهر لنگرود از دادستان و فرماندار برای فعال شدن کارگروه ساماندهی سدمعبر/ساماندهی صرفا وظیفه شهرداری نیست
خزر: در جلسه شورای شهر لنگرود، اعضا با انتقاد از وضعیت تسخیر پیاده روهای شهری و کمربندی توسط اصناف و دست فروشان، اعلام کردند که طبق قانون ساماندهی دست فروشان صرفا وظیفه شهرداری و شورای شهر نیست و از دادستان و فرماندار لنگرود درخواست کردند تا در این خصوص و فعال شدن کارگروه ساماندهی سدمعبر وارد میدان شده و با شهرداری و شورا همراهی کنند.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس شورای شهر لنگرود امروز در جلسه عادی شورای شهر لنگرود در سالن جلسات شورا با بیان اینکه ماه رجب ماه شادی اهل بیت و سرور مسلمانان است، اظهار کرد: از شهرداری انتظار داریم با توجه به فرارسیدن عید نوروز فضاسازی های لازم را برای ایجاد شور و نشاط و غیره در شهر انجام شود.

غلامرضا منصفی با بیان اینکه خاموشی لامپ تیرهای برق در کوچه ها و معابر اصلی به یک معظل تبدیل شده، گفت: اداره برق نیز مدعی است که مشکل مالی دارند اما واقعیت این است که مشکلات وجود دارد ولی مردم باید ازحداقل ها استفاده کنند و یکی از این حداقل ها روشنایی در معابر و کوچه ها است.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلات مالی اداره برق، آمادگی داریم تا فراخوانی به خیرین و موسسه ها برای تهیه لامپ بدهیم تا مشکل خاموشی معابر حل شود، افزود: خیرینی هستند که می توانند در این مسیر کمک کنند ولی این موضوع نباید باعث شود تا ادارات به وظیفه ذاتی خود عمل نکنند و این موضوع را با فرماندار نیز در میان می گذارم.

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به وضعیت خیابان چمران که چندی پیش دچار رانش شده بود، تصریح کرد: طبق مصوبه ای که به شهرداری داده شد یک شرکت پیمانکاری قرار است با دریافت مجوز معدن، مشکل تامین مصالح برای شهرداری را حل کند ولی برخی بروکراسی های اداری و کارهای فنی پروژه ها را طولانی می کند و برای تامین مصالح نیاز به حمایت مدیریت شهرری نیز داریم.

منصفی با بیان اینکه توجه به ورزش و ورزشکاران یکی از برنامه های شهرداری و شورای شهر در دوره اخیر مدیریتی بود، گفت: ایجاد زمین ورزشی یکی از کارهایی است که در این خصوص شهرداری و شورا در حال پیگیری و ایجاد آن در پارک فجر بوده که از فرامرز حسن دوست به عنوان نائب رئیس شورا درخواست می شود که در این خصوص پیگیری های لازم را انجام دهند و موانع سد راه را گزارش دهند تا طی ۴۵ روز آینده بتوانیم اثر مناسبی از پیشرفت زمین را ببینیم.

وی با بیان اینکه ساماندهی دست فروشان و سدمعبر در گذشته بر عهده شهرداری بود، افزود: طبق ابلاغیه سال گذشته وزارت کشور، ساماندهی دست فروشان و اصناف بر عهده چند اداره و نهاد است که مدیریت آن بر عهده فرمانداری است و شهرداری نیز یکی از این کارگروه ها است.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه جمعیت شهری لنگرود حدود هشتاد هزار نفر است که حدود یک درصد از جمعیت شهری تمام شوارع و پیاده رو ها را در اختیار خود گرفته اند، تصریح کرد: برای باغ ملی و فضای پل خشتی طبق طرح جامع پروژه خوبی انجام شد تا گردشگران و مردم شهر بتوانند از آن فضاها استفاده کنند ولی اطراف باغ ملی و پل خشتی هم در تسخیر اصناف و دست فروشان قرار گرفته است.

منصفی با بیان اینکه طبق قانون ساماندهی دست فروشان صرفا وظیفه شهرداری و شورای شهر نیست، گفت: از دادستان و فرماندار لنگرود درخواست داریم تا در این خصوص و فعال شدن کارگروه ساماندهی سدمعبر وارد میدان شوند و با شهرداری و شورا همراهی کنند.

وی با بیان اینکه مکانی نیز برای دست فروشان و شناسنامه دار کردن آنان در نظر گرفته شده است، افزود: در تمام پیاده روهای شهری و کمربندی، ماشین های نمایشگاه ها، مبل فروشی ها، اصناف و دست فروشان اشغال شده و مردم فضایی برای تردد در این مسیر که حق قانونی آنان است ندارند و اگر ماموران شهرداری نسبت به جمع آوری سدمعبر اقدام کنند با مقاومت کسانی که منتقد وضعیت هستند نیز روبرو می شوند.

تسریع در بازگشایی خیابان چمران

نائب رئیس شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه چندی پیش خیابان چمران دچار رانش شد، اظهار کرد: بعد از رانش زمین این خیابان شهرداری و شورا سریعا وارد عمل شدند و اکنون بخش اعظمی از کار انجام شده و لازم است تا اتمام این کار تسریع شود.

فرامرز حسن دوست با بیان اینکه کار اصولی و زیربنایی خوبی برای خیابان چمران انجام شده است، گفت: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز لازم است تا بازگشایی این مسیر که یکی از مسیرهای پرتردد نیز محسوب می شود انجام شود تا مردم نیز برای استفاده از این مسیر مشکلی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه درخواست های زیادی برتی شن ریزی در کوچه ها وجود دارد، افزود: لیست بلندی از کوچه هایی که نیاز به شن ریزی دارند در شهرداری موجود است که متاسفانه مشکل مصالح و بعضا اعتبارات انجام این کار را به تعویق انداخته که انتظار می رود شهرداری در این خصوص پیگیری های لازم را انجام دهد تا شن ریزی کوچه ها نیز صورت گیرد.

سد معبر جلوه بدی را به شهر می دهد

منشی شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه برخی از معابر و کوچه ها فاقد برق مناسب هستند، اظهار کرد: لامپ برخی تیربرق ها در معابر اصلی سوخته و خاموش است که لازم است در این زمینه پیگیری های لازم با اداره برق برای تعویض و روشن کردن تیرها انجام گیرد.

اعظم سیگارودی با اشاره به وضعیت سدمعبر در پیاده روهای شهری افزود: سد معبر در پیاده روها جلوه بدی را به شهر می دهد و قرار بود تا پایان سال جاری اقداماتی درباره ساماندهی کسبه صورت گیرد که لازم است که موضوع پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در آستانه عید نوروز قرار داریم، گفت: لازم است تا شهرداری برای ایجاد شادی برنامه هایی و عوض کردن فضای شهری متناسب با فرارسیدن عید باستانی نوروز تداکراتی انجام دهد تا شاهد تزریق روحیه در بین مردم نیز شویم.

نقش آفرینی شهرداری و شورا در همه برنامه های شهری

عضو دیگر شورای شهر لنگرود نیز با بیان اینکه شهرداری و شورا در طول چهار سال گذشته در همه برنامه های شهری نقش آفرینی کرده است، اظهار کرد: در طی چند سال اخیر شهرداری و شورا در همه برنامه های سایر ادارات و نهادها علی رغم همه تنگناهای اقتصادی، مشارکت داشته است.

مهرداد زحمتکش با بیان اینکه در ورودی لنگرود و برخی معابر اصلی چاله های بزرگی وجود دارد که خطر آفرین است، گفت: در ماه پایانی سال قرار داریم و وجود چاله ها برای تردد خودروها خطرآفرین است که از شهرداری انتظار می رود نسبت به رفع این چاله ها اقدام کند.

وی با بیان اینکه برق برخی کوچه ها و معابر دارای اشکال است، افزود: لازم است لایزنی های لازم با اداره برق جهت حل این مشکل انجام شود و انجام برنامه های شاد و استقبال از بهار را نیز شهرداری در اولویت خود قرار دهد.

 بهمن کامکار و فریدون امین دو عضو غایب شورای شهر لنگرود در این جلسه بودند.

بیشتر بخوانید:
راه اندازی اخبار ناشنوایان در گیلان/ املش؛ پیرترین شهرستان کشور