در ادامه جمع آوری دستگاه های رمز ارز غیر مجاز در گیلان؛ ۲۴دستگاه ماینر در ۵ مرکز غیرمجاز کشف شد
در ادامه جمع آوری دستگاه های رمز ارز غیر مجاز در گیلان؛ ۲۴دستگاه ماینر در ۵ مرکز غیرمجاز کشف شد
خزر: مدیرعامل توزیع برق گیلان از کشف و شناسایی۲۴ دستگاه ماینر در ۵ مرکز غیر قانونی استخراج رمزارز در استان گیلان خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، محمد اسماعیل هنرمند با اشاره به اینکه دستگاه‌های استخراج بدون مجوز ارز دیجیتال یکی از مهمترین عوامل افزایش غیرمجاز مصرف برق هستند،گفت: تلاش برای شناسایی و کشف دستگاه‌های ماینر غیرقانونی در استان گیلان به طور جدی ادامه دارد.

وی افزود: این متخلفان باتوجه به شرایط ویژه صنعت برق موجب تضییع حقوق مشترکان و شهروندان و افزایش میزان خاموشی ها می‌شوند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: مراکز غیرقانونی استخراج رمزارز به دلیل مصرف بیش از اندازه برق ، سبب تخریب شبکه های برق خواهند شد.

هنرمند در بخشی دیگر به مجموعه اقدامات انجام شده اشاره کرد ویادآور شد : مجموعه اقدامات با هماهنگی مراجع قضایی و اخذ مجوزهای لازم برای شناسایی، مستندسازی وجمع آوری  این مراکز  اقدام شده است و این روند همچنان بر اساس موازین قانونی تداوم دارد.

وی در مورد تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیر مجاز رمز ارز در استان گفت: با تشکیل این کمیته و حضور دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی تا کنون، بیش از ۵۴۰۰ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده‌اند.

هنرمند عنوان کرد: مسأله رمزارزها را باید فراتر از افزوده شدن یک مصرف کننده به دیگر مصرف کنندگان برق لحاظ کرد و باید آن را بعنوان  مسأله ای که می تواند به تهدیدی فزاینده برای ثبات صنعت برق، و ثبات اجتماعی و سیاسی تبدیل شود در نظر گرفت.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تاکید:عدم توازن تولیدو مصرف درسطح کلان رخ داده و با توجه به شرایط ویژه امسال در صنعت برق از جمله بروز خشکسالی و کمبود بارشها ، افزایش دمای زودرس ، اسخراج غیرمجاز رمز ارزها ، مدیریت مصرف از سوی مشترکین امری ضروری است و پایش مصرف برق استان نیز جز وظایف ذاتی توزیع برق گیلان می باشد.

وی با اشاره به اینکه این تعداد دستگاه در مراکز خانگی و در شهرستانهای رشت، تالش و کیاشهر کشف شده اند افزود: افرادی که مراکز غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند، تا حداکثر  ۲۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد ضمن اینکه اینکار از طریق سامانه ۱۲۱ امکان پذیر است و البته نام این افراد محرمانه خواهد ماند.