دستگیری ۱۲۱ سرباز فراری در گیلان!
دستگیری ۱۲۱ سرباز فراری در گیلان!
خزر: پس از تحقیقات نامحسوس و تلاش‌های صورت گرفته محل سکونت و اشتغال سربازان فراری، مورد شناسایی قرار گرفت و طی چندین عملیات جداگانه در سطح استان دستگیر شدند.

به گزارش خزرآنلاین، سرهنگ محمد حجتی دستگیری سربازان فراری را یکی از اولویت‌های ناجا عنوان کرد و افزود: پلیس با قاطعیت با کسانی که مرتکب فرار از خدمت شده‌اند، برخورد می‌کند. در این راستا طرح شناسایی و دستگیری سرباز فراری با محوریت پلیس پیشگیری استان در سطح گیلان اجرا شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از تحقیقات نامحسوس و تلاش‌های صورت گرفته محل سکونت و اشتغال سربازان فراری، مورد شناسایی قرار گرفت، بیان کرد: ۱۲۱ سرباز فراری طی چندین عملیات جداگانه در سطح استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین خدمت سربازی برای افراد ذکور اجباری است و هر شخصی باید برای ادای دین به کشور و همچنین به موجب قانون پس از رسیدن به سن قانونی خود را به مراکز مشخص شده معرفی و به دوره وظیفه عمومی اعزام شود و تا پایان خدمت حق ندارد جز در موارد مشخص، محل خدمت خود را ترک کند.

بیشتر بخوانید:
بارش باران در گیلان شدت می گیرد