دمای گیلان بین ۸ تا ۱۵ درجه خنک می شود
دمای گیلان بین ۸ تا ۱۵ درجه خنک می شود
خزر: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلانگفت:به تدریج از فردا پنجشنبه با نفوذ سامانه خنک و بارش زا به منطقه روند کاهش دما(به طور متوسط ۸ تا ۱۵ درجه در نقاط مختلف استان ) تا جمعه پیش بینی می شود.

به گزارش خزرآنلاین، شبنم هادی نژاد عصر چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: همچنین علاوه بر کاهش دمای گیلان از فردا تا جمعه شاهد رگبار ، رعد و برق و وزش باد در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برای اواسط هفته آینده نیز بارندگی هایی پیش بینی می شود ،افزود:  همچنین از فردا ( پنجشنبه)  رگبار و رعد و برق و وزش باد در بعضی نقاط به طور موقتی شدید پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: بر این اساس؛ آسمان استان برای روز  پنجشنبه قسمتی ابری تا ابری و مه آلود ، کاهش دما و برای روز جمعه نیز شرایط مشابهی پیش بینی می شود.

هادی نژاد تصریح کرد:  آسیب به سازه های بنیان شهری و روستایی،آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها، رانش و لغزش،برخورد صاعقه وسقوط درختان از جمله احتمالاتیست که طی مدت فعالیت این سامانه جوی  اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد:طی شبانه روز گذشته بیشترین و کمترین دمای استان به ترتیب با ۳۵ درجه در منجیل و ۱۲ درجه بالای صفر در دیلمان ثبت شده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان افزود: دمای رشت نیز  طی شبانه روز گذشته بین ۱۷ تا ۳۳ درجه در نوسان بوده است.