دولت با شجاعت تصمیم به مردمی کردن اقتصاد گرفت/ اجازه نمی دهم دستانی ناپاک به سفره مردم دست اندازی کنند/ رسانه های اجاره ای فعالیت های تخریبی می کنند
دولت با شجاعت تصمیم به مردمی کردن اقتصاد گرفت/ اجازه نمی دهم دستانی ناپاک به سفره مردم دست اندازی کنند/ رسانه های اجاره ای فعالیت های تخریبی می کنند
خزر: اسدالله عباسی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان؛ توجه به امور مرتبط با نسل جوان را از اولویت‌های دولت سیزدهم خواند و اظهار داشت: باید بستری فراهم شود که جوان فعال، با نشاط، متخصص و متعهد وارد عرصه تولید و مولدسازی شود.

به گزارش خزرآنلاین، اسدالله عباسی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان؛ توجه به امور مرتبط با نسل جوان را از اولویت‌های دولت سیزدهم خواند و اظهار داشت: باید بستری فراهم شود که جوان فعال، با نشاط، متخصص و متعهد وارد عرصه تولید و مولدسازی شود.

 وی با تصریح اینکه نباید بعد از فراغت از تحصیل جوان، گسستی بین فعالیت تحصیلی و مهارتی او ایجاد شود، نامگذاری امسال تحت عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشغال آفرین از سوی رهبر معظم انقلاب را بسترسازی برای ورود فارغ التحصیلان به عرصه‌های تولیدی عنوان کرد.

استاندار گیلان جوان را سرمایه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی کشور دانست و با بیان اینکه با جان و دل پذیرای نظرات نخبگان جوان هستم، تأکید کرد که باید از آسیب‌هایی که در عرصه‌های مختلف جوانان را تهدید می‌کند، جلوگیری به عمل آید.

 وی توجه به موضوعات رفاهی ازجمله مسکن و اشتغال نسل جوان را از عواملی عنوان کرد که جوانان را به سنت حسنه ازدواج تشویق و ترغیب می‌کند و مناسبت هفته ملی جمعیت (۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت) را یادآور شد و گفت: در سایه ارائه آموزش‌های صحیح همسرداری در قالب بسته‌های فرهنگی و محتواهای مناسب، مسئله کاهش جمعیت کشور که دشمنان برای آن برنامه ریزی کرده اند، مرتفع می‌شود.

عباسی فرهنگ‌سازی و برگزاری نشست‌های کارشناسی و اقناعی توسط صداوسیما را از مولفه‌هایی بیان کرد که منجر به ازدیاد جمعیت می‌شود.

 استاندار گیلان همچنین به بانک‌ها تکلیف کرد که در ارائه تسهیلات مرتبط با ازدواج ازجمله خرید جهیزیه، نقش آفرینی فعالی داشته باشند.

وی زندگی سالم و عزتمندانه را در گرو تصمیم سازی، تصمیم گیری و مدیریت صحیح در جامعه عنوان و اضافه کرد: باید برای جوانان نخبه، اولویت قائل شده و با اعتماد به نسل جوان، مسئولیت‌ها را در اختیار آنان قرار دهیم چراکه آینده، متعلق به جوانان است.

وی بیانیه گام دوم انقلاب را سند راهبردی توسعه و تحول ایران اسلامی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و توجه دولت سیزدهم است؛ دانست و بیان داشت: مطابق با این سند؛ برای جوانان نقش‌های اثرگذاری در نظر گرفته و ایجاد تحول در کشور بر عهده آنان نهاده شده است.

 عباسی در ادامه سخنانش شجاعت آیت الله رئیسی در اجرای نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها را ستودنی دانست و با بیان اینکه رئیس جمهوری برای به ثمر نشستن این طرح، آبرو گذاشت؛ گفت: دولت سیزدهم با مردمی کردن اقتصاد و رساندن یارانه‌ها به دست ملت، در تلاش برای تعالی اقتصادی کشور است.

 وی یادآور شد: در شرایطی که پیش از اجرای این طرح، کشور هر روز به سمت سقوط و پرتگاه می‌رفت؛ دولت با اراده و شجاعت و با حمایت‌های مردم، تصمیم به مردمی کردن اقتصاد گرفت و اینک؛ عده‌ای که با بهره مندی از ارز ترجیحی، از منافع مردم سوء استفاده می‌کردند؛ با در اختیار داشتن رسانه‌های اجاره ای، فعالیت‌های تخریبی انجام می‌دهند.

 استاندار گیلان نقش آفرینی اثرگذار همه دستگاه‌ها بویژه روابط عمومی‌ها در تبیین اهمیت این راهبرد اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و گفت: با پشتوانه حمایت‌های مردمی؛ اجازه نمی‌دهم دستانی ناپاک، به سفره مردم دست اندازی کنند و حتما دست آن‌ها را قطع خواهم کرد.

 در ابتدای این جلسه؛ شماری از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مرتبط با نسل جوان، بیان و تعدادی از جوانان نیز دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.