دومین جلسه بررسی پروژه های بزرگ رشت در دفتر فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد
دومین جلسه بررسی پروژه های بزرگ رشت در دفتر فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا برگزار شد
خزر: عصر امروز دوشنبه دهم شهریور ماه ۹۹ با حضور آقای دکتر محمد برای دومین بار جلسه بررسی پنج پروژه بزرگ قابل اجرا به وسیله این قرارگاه در شهر رشت بررسی شد.

به گزارش خزرآنلاین، در این نشست که دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت ، دکتر احمد رمضانپور رئیس شورا، اسماعیل حاجی پور و سیدامیرحسین علوی از اعضای شورای اسلامی حضور داشتند، چگونگی اجرای پروژه های مهم همچون پل روگذر میدان نیروی دریایی، پل راستگرد و چپگرد میدان امام حسین(ع)، زیر گذر میدان مصلی، زیر گذر میدان شهرداری و پل رو گذر ولیعصر و ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود و پروژه تراموا بحث و بررسی و تبادل نظر گردید.

در این جلسه مقرر شد برای ساماندهی رودخانه گوهر رود تعیین حریم ، تملک و آزادسازی حریم بستر، اجرای کلکتور جمع آوری فاضلاب و ساماندهی جداره رودخانه ها با حمایت دولت و اجرا توسط قرارگاه و با کارفرمایی شهرداری پیگیری و اجرایی گردد.

همچنین پس از بحث و بررسی در زمینه زیرگذر میدان شهرداری رشت مقرر شد اجرای تونلهای شمال به جنوب و تونل شرق به غرب و میدان زیرسطحی برای دسترسی به بازار رشت با ایجاد پارکینگهای طبقاتی و تاسیسات بهداشتی و مکانیکی و فضاهای تجاری و گردشگری زیرسطحی به روش EPC به قرارگاه واگذار گردد.

شهردار رشت در باره این پروژه ها تاکید کرد با توانمندی هایی که از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سراغ داریم می تواند تحولاتی اساسی در شهر رشت ایجاد کند.
رئیس شورای شهر و روسای کمسیون های حمل و نقل و ترافیک و عمران نیز با نظر موافق به ارائه دیدگاههای خود پرداختند و از شهرداری خواستند با قید فوریت تمام امکانات شهرداری را برای تامین منابع مالی جهت تسریع در شروع پروژه ها بکار گیرد هم چنین شورای شهر آمادگی خود را جهت همکاری باشهرداری برای مصوب نمودن پروژه ها و نیز ارائه راهکارهای تامین مالی اعلام نمود.

جناب آقای استاندار نیز با توجه به اینکه در سال پایانی دولت یازدهم قرار داریم توجه ویژه دولت به حمایت مالی در امر ساماندهی رودخانه ها را بیان داشتند.

بیشتر بخوانید:
چرا نمی توان ادعای آموزش و پرورش گیلان را پذیرفت؟!