دیدار جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مادر اولین پرستار شهید مدافع سلامت کشور
دیدار جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مادر اولین پرستار شهید مدافع سلامت کشور
خزر: در آستانه فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت اولین شهید پرستار مدافع سلامت کشور، جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن دیدار با مادر شهیده نرجس خانعلی زاده، از خانواده شهید مدافع سلامت تجلیل کردند.

به گزارش خزرآنلاین، در آستانه فرا رسیدن دومین سالگرد شهادت اولین شهید پرستار مدافع سلامت کشور، دکتر امامی سیگارودی- مشاور رئیس دانشگاه، دکتر دهنادی مقدم- معاون درمان، دکتر رحیمی- مدیر امور ایثارگران دانشگاه، طاهره زاهد صفت- مدیر پرستاری و فیروز نصیرزاده- مدیر روابط عمومی دانشگاه، با مادر شهیده مدافع سلامت نرجس خانعلی زاده- اولین پرستار شهید مدافع سلامت کشور، دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار صمیمانه، هر یک از مسئولان در مورد جایگاه شهیدان به ویژه شهدای مدافع سلامت در این دوران سخت پاندمی سخن گفتند و به نوبه ی خود قدر دان زحمات این پرستار ایثارگر و فداکار بودند.
مادر نرجس خانعلی زاده نیز در ادامه از خصوصیات اخلاقی و روحیه ی ایثارگری دختر گرامیشان سخن گفت.
در پایان این دیدار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت با اهدای یک جلد کلام الله مجید و لوح یادبود از مادر شهیده نرجس خانعلی زاده قدردانی شد.

گفتنی است؛ شهیده نرجس خانعلی زاده اولین پرستار شهید مدافع سلامت کشور، در تاریخ ۶ اسفند سال ١٣٩٨ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان میلاد لاهیجان، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
پی نوشت: یکی از ویژگی های مهم شهدا، روحیه ایثار و فداکاری آن هاست که موجب رقم خوردن جلوه های زیبای انسانیت می شود و نقش مادران شهدا در این امر، بسیار تاثیرگذار و غیرقابل انکار است، زیرا تنها یک تربیت صحیح و اسلامی است که باعث می شود شهدا در راه انفاق جان، فروگذاری نکنند. شهیده نرجس خانعلی زاده نیز از این امر مستثنی نبود.
روحش قرین رحمت الهی و بهشت، ماوای جاویدانش باد.