دیدار دلخوش و حسن پور؛ شاهدی که از غیب رسید!
دیدار دلخوش و حسن پور؛ شاهدی که از غیب رسید!
خزر: هنوز حواشی انتصاب سارنگ حسن پور بر سرپرست فرمانداری شفت به پایان نرسیده بود که دیدار نماینده صومعه سرا با او در محل فرمانداری شفت، بیش از پیش بر آتش این حواشی دمید. فارغ از اینکه در این دیدار چه اظهاراتی بین طرفین رد و بدل شد، پیامی که در پس این نشست مشترک به اذهان عمومی مخابره شد، حاشیه ای مهمتر از متن لقب گرفت. 

هنوز حواشی انتصاب سارنگ حسن پور بر سرپرست فرمانداری شفت به پایان نرسیده بود که دیدار نماینده صومعه سرا با او در محل فرمانداری شفت، بیش از پیش بر آتش این حواشی دمید. 

فارغ از اینکه در این دیدار چه اظهاراتی بین طرفین رد و بدل شد، پیامی که در پس این نشست مشترک به اذهان عمومی مخابره شد، حاشیه ای مهمتر از متن لقب گرفت. 

73f9f0bf-b44b-426f-96b0-daae3adae027 دیدار دلخوش و حسن پور؛ شاهدی که از غیب رسید!

 

به گزارش خزرآنلاین، چندی قبل بود که خلیل بهروزی فر، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهاراتی را در خصوص انتصاب سارنگ حسن پور به عنوان سرپرست فرمانداری شفت بر زبان راند. اظهاراتی که برخی رسانه ها، آن را به عنوان حمایت تلویحی او از سوابق کاری سارنگ حسن پور برداشت کردند. 

بیشتر بخوانید: فرماندار شفت در جریان فتنه نبوده است / سرپرست فرمانداری شفت بی‌تجربه نیست

بخش اعظمی از رای دهندگان به بهروزی فر به عنوان نماینده ای اصولگرا، نمی توانستند لحن آرام وی و ادعایش در خصوص عدم مشارکت حسن پور در جریان فتنه ۸۸ را بپذیرند و جداگانه بیانیه هایی را در اعتراض به این انتصاب در فضای مجازی منتشر کردند. بیانیه هایی که بعضا رگه هایی از اعتراض به موضع گیری نماینده فومن و شفت هم در آن دیده می شد.

در چنین فضایی، ناگهان انتشار خبر دیدار دلخوش با سارنگ حسن پور، برای مدعیان نادرستی انتصاب حسن پور، شاهدی بود که از غیب رسید. بالاخره علاوه بر اینکه اساسا دیدار نماینده یک شهرستان با فرماندار شهرستان دیگر در برهه های زمانی گوناگون چندان مرسوم نیست، اینکه آن نماینده، دلخوش و آن فرماندار، حسن پور و برهه زمانی هم دقیقا در اوج برانگیختگی ها باشد، حساسیت ها را دو صد چندان می کرد. 

هنوز یادمان نرفته که دلخوش برای دریافت تایید اعتبارنامه اش در مجلس یازدهم، با چالش های جدی مواجه شد و برخی از همکاران او در مجلس شورای اسلامی از جمله روح‌اللّه نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان و علیرضا زاکانی نماینده مردم قم مدعی شدند که او با دل خوش زمین های عمومی را تصاحب کرده است. ادعاهایی که اگرچه هیچوقت اثبات نشد و نتوانست مانع از اخذ تایید اعتبارنامه دلخوش شود اما چهره ای متفاوت از او در نزد افکار عمومی ترسیم کرد. 

با این حال، برای دلخوشی که حاشیه های پر رنگ تر از این را از سر گذرانده و برای حسن پوری که تازه در آخرین ماه های عمر دولت، توانسته کرسی فرمانداری یک شهرستان کمتر توسعه یافته را به دست بیاورد و اصولاً نباید امیدی به مدیریت در دولت احتمالا اصولگرای بعدی داشته باشد، این حواشی چندان مهم نیست. حاشیه اصلی حول محور بهروزی فر رقم خورد.

بهروزی فر پس از انتشار مصاحبه اش، هیچ واکنشی حداقل در بُعد رسانه ای از خود نشان نداد. حتی دیدار نماینده صومعه سرا با فرماندار حوزه انتخابیه او هم نتوانست وی را مجاب به واکنش رسانه ای نماید. شاید نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصور می کند این تنها سکوت و گذشت زمان است که می تواند از میزان حساسیت ها بکاهد. تصوری که گویا چندان هم نادرست نیست! 

هر کسی که حامی اصلی انتصاب سارنگ حسن پور به عنوان فرماندار شفت بوده، خوب می دانسته که این انتصاب تا چه اندازه می تواند حساسیت برانگیز باشد. آمر اصلی می دانسته که نمایندگان اکثریت شهرستان های استان (به جز انزلی که فرماندارش به تازگی تغییر کرده) اصولگرا هستند و انتصاب حسن پور، برایشان هزینه ای گزاف خواهد بود و به راحتی زیر بار این انتصاب نخواهند رفت. از همین رو شاید آستانه اشرفیه به عنوان شهرستانی که فعلا نماینده ندارد، بهترین انتخاب برای حسن پور می بود اما کرسی فرمانداری آستانه احتمالاً با توجه به همین خصوصیت مهم، قبلا به فرماندار نام آشنای دیگری به نام حمید رضایی لاکساری اعطا شده بود. نام آشنا از این باب که هنوز هم فیلم سیلی زدنش بر گوش یک نوجوان در فضای مجازی موجود است! 

در هر حال، توجه به ادعای نماینده فومن مبنی بر وجود اصرار بر انتصاب حسن پور به عنوان فرماندار شفت، نشان می دهد که بروز این انتصاب غیرقابل اجتناب بوده است. شاید شانس بد بهروزی فر و اظهاراتی که بر مخالفت او با این انتصاب سایه انداخت، از مهترین عواملی بود که نماینده اصولگرا و البته خوش نام فومن را درگیر چالشی جدی نمود. 

بیشتر بخوانید:
امضای سه نماینده گیلانی پای طرح محدودیت تمام پیام رسان های خارجی!