دیوارهایی که برق می زنند!
دیوارهایی که برق می زنند!
خزر: اگر اهل پیاده روی باشید حتما انعکاس نور خورشید در دیوارهای رشت، توجه تان را به خود جلب کرده است. توگویی دیوارها پس از مدت ها از آن رنگ و روی وا رفته همیشگی و تکراری فاصله گرفته اند.

به گزارش خزرآنلاین، این روزها دیوارهای شهر رشت با هنری تازه تزیین می شوند. ترکیبی از کلاژ شیشه، آینه و سفال.

اگر اهل پیاده روی باشید حتما انعکاس نور خورشید در دیوارهای رشت، توجه تان را به خود جلب کرده است. توگویی دیوارها پس از مدت ها از آن رنگ و روی وا رفته همیشگی و تکراری فاصله گرفته اند. در شب، انعکاس نور در صدها آینه کوچک اما داستان دیگری دارد. جلوه ای از رقص نورها که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند. توگویی دیوارهایی که همیشه از کنارشان رد می شدیم و هیچ توجهی هم به آن ها نداشته ایم، این بار زنده شده اند و چشمان مان را به ضیافت هنرمندانه شبانه خود دعوت می کنند. 

مدتی است که سازمان سیما و منظر شهرداری رشت در اقدامی قابل تقدیر و با استفاده از توانمندی جوانان بومی، تحولی را در اجرای نقاشی های دیواری سطح شهر به وجود آورده است. استفاده از ترکیب آینه، شیشه و سفال در کنار بکارگیری مواد ماندگار در برابر شرایط آب و هوایی گیلان، جلوه ای تازه به معابر شهری هدیه داده و البته فرصت های شغلی خوبی را هم برای جوانان گیلانی فراهم کرده است.

در زیر تصاویری از این هنرنمایی تازه و زیبا را در سطح شهر رشت ببینید: 

بیشتر بخوانید:
نتایج جالب نظرسنجی‌های انتخاباتی/ لاریجانی و ظریف دارای بیشترین ظرفیت منفی/ رئیسی واجد بالاترین ظرفیت مثبت