روغن سهمیه‌ای از هفته آینده در استان گیلان توزیع می شود
روغن سهمیه‌ای از هفته آینده در استان گیلان توزیع می شود
خزر: رئیس سازمان صمت گیلان از توزیع روغن سهمیه‌ ای در استان از هفته آینده خبر داد و گفت: با توجه به روغن خام موجود در کارخانه ها قطعا در روزهای آینده به اشباع می رسیم.

به گزارش خزرآنلاین، فرهاد دلق‌پوش صبح یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در استانداری گیلان با اشاره به کالاهایی که در فصول مختلف دچار کمبود یا کاهش و افزایش قیمت می‌شوند، بیان کرد: روغن نباتی در چند روز اخیر در بازار دچار کمبود شده است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان و ماه محرم و صفر برای تأمین روغن در گیلان سهمیه در نظر گرفته شده بود، افزود: سهمیه روغن در ماه رمضان ۳۰۰ تن برای صنف و صنعت و ۲۲۵ تن برای خانوارها اختصاص داده شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خاطرنشان کرد: سرکشی برای بررسی باقیمانده سهمیه روغنی که جذب نشده را انجام داده ایم و نگرانی بابت نبود روغن در کارخانجات نیست.

دلق‌پوش با تاکید بر اینکه برای تأمین روغن در حوزه صنف، صنعت و خانوار مشکل خاصی نخواهیم داشت، عنوان کرد: ۵۵۰ تن سهمیه گیلان است که منتظر معرفی برای دریافت روغن سهمیه‌ای استان هستیم.

وی با بیان اینکه سهمیه روغن شهرستان‌های گیلان کاملاً مشخص است، ادامه داد: هفته آینده فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهم روغن خود را دریافت کرده و در دسترس عموم قرار خواهند داد.

توزیع ۳۵۰ تنی سهمیه مرغ منجمد در گیلان

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه در تأمین اقلام مورد نیاز در کشور تابع شرایطی هستیم که روی گیلان نیز تأثیر می‌گذارد، افزود: میزان ذخیره اقلام مختلف در کشور مناسب است اما جو روانی ایجاد شده مبنی بر کمبود کالا، باعث نگرانی مردم می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت جلوگیری از قاچاق کالا، گفت: بسیاری از مردم اقلام مورد نیاز خود را خریداری کردند و در روزهای آینده نیز با توجه به روغن خامی که در کارخانه‌های استان موجود است با اشباع مواجه می‌شویم.

دلق‌پوش با بیان اینکه سهمیه مرغ منجمد گیلان ۷۰۰ تن است که ۳۵۰ تن را از محل سردخانه‌ها در استان توزیع کردیم، گفت: ۹۲ تن مرغ منجمد تا تاریخ ۸ آبان امسال بین شهرستان‌های گیلان توزیع شده و مابقی را در مرحله بعد توزیع می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ کشتار در گیلان نسبت به سایر استان‌ها پایین‌تر است، اظهار داشت: علت گرانی گوشت قرمز نیز این است که در روزهای اخیر قیمت دام سبک و سنگین به دلایلی نظیر افزایش قیمت نهاده‌ها افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:
برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان آمادگی داریم