رییس جمهور باید شجاع باشد نه اینکه از ترس کرونا جلسه سران قوا را بر هم بزند
رییس جمهور باید شجاع باشد نه اینکه از ترس کرونا جلسه سران قوا را بر هم بزند
خزر: رییس جمهور اگر نگران ابتلایش به کرونا بود، می توانست فاصله بین محل نشستن خود با آقای قالیباف را بیشتر کند نه اینکه از ترس کرونا جلسه را بر هم بزند.

به گزارش خزرآنلاین، دیروز بود که محمدباقر قالیباف ضمن بازدید از برخی بیمارستان ها، به عیادت بیماران کرونایی هم رفت. اندکی بعد از این دیدار، جلسه سران قوا از سوی رییس جمهور لغو می شود. گویا دلیل لغو این جلسه حضور رئیس مجلس در بین بیماران کرونایی و احتمال انتقال بیماری به روحانی بوده است! موضوعی که انتقادات فراوانی را هم برانگیخته است. 

در همین راستا، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین با اشاره به عدم حضور روحانی در مجامع عمومی و خصوصی گفت: واقعا تاسف دارد که آقای رییس جمهور از ترس ابتلا به کرونا، حتی جلسه سران قوا را هم لغو می کند. 

کوچکی نژاد ادامه داد: آمارها نشان می دهد بیشترین موارد ابتلا به کرونا در اروپا و آمریکا است با این حال مشاهده می شود که رییس جمهور و مدیر اجرایی در این کشورها به میان مردم رفته و در مجامع عمومی حضور پیدا می کنند. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور ما هم اکنون با دو بحران اقتصادی و کرونا دست و پنجه نرم می کند. همانطور که مردم زیر بار فشار اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا ایستادگی می کنند، از مدیر اجرایی کشور هم انتظار می رود تا وارد میدان شود نه اینکه حتی جلسه با وزرا را هم به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کند. در چنین شرایطی مشخص است که آسیب های کشور دوچندان می شود. 

کوچکی نژاد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تلاش دوچندان دولت در ماه های پایانی از عمر خود، گفت: در این مقطع زمانی مردم بیشتر از هر وقت دیگری نیاز به آرامش دارند. در چنین شرایطی لغو جلسه سران قوا، اصلا به صلاح کشور نیست. متاسفانه آقای روحانی در ماه های آخر عمر دولت خود کارنامه بسیار بدی از خود ارئه داده اند اگرچه ریاست مجلس و هیات رییسه هم علیرغم خواسته نمایندگان مبنی بر طرح سوال از رییس جمهور، اقدامات لازم را صورت نمی دهند. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مجلس دهم علیرغم اینکه در اقلیت بودیم اما ۷۵ نماینده پای طرح سوال از رییس جمهور ایستادیم اما در مجلس یازدهم شاهد عقب نشینی مجلس هستیم که این برازنده مجلسی که رهبر معظم انقلاب آن را مجلس انقلابی لقب داده اند، نیست.

کوچکی نژاد با اشاره به طرح تامین کالاهای اساسی گفت: در این شرایط اقتصادی، این طرح می تواند باری هر چند کوچک از دوش مردم بردارد. ما نمایندگان نمی توانیم چشم مان را بر شرایط اقتصادی مردم ببندیم و موظفیم با ریل گذاری درست، دولت را مجاب به حرکت بر روی این ریل کنیم. دولت باید به کمک مردم بیاید و طرح تامین کالاهای اساسی یکی از همین موارد است. 

نماینده مردم رشت در پایان با اشاره دوباره به لغو جلسه سران قوا، افزود: رییس جمهور اگر نگران ابتلایش به کرونا بود، می توانست فاصله بین محل نشستن خود با آقای قالیباف را بیشتر کند نه اینکه از ترس کرونا جلسه را بر هم بزند. رییس جمهور می بایست شجاع باشد و این یکی از اصول مندرج در قانون اساسی برای انتخاب رییس جمهور است. متاسفانه جناب روحانی  از ترس کرونا و از پشت شیشه به امور جاری کشور رسیدگی می کند!

بیشتر بخوانید:
رهبر انقلاب: مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌ای نرسید/ موشک و منطقه ما به اروپایی‌ها ربطی ندارد