زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر
زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر
خزر: ساعت ۲۲:۰۵ دقیقه زلزله‌ای شدید به قدرت ۵/۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری شهرهای یاسوج و سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد ونیز مناطقی از استان اصفهان را لرزاند.

به گزارش خزرآنلاین، شدت زلزله به نحوی بود که بیشتر مردم شهرهای یاسوج و سی سخت با ترک منازل خود به کوچه و خیابان پناه آوردند.

همچنین این زلزله‌ در بخش‌هایی از استان اصفهان و فارس نیز احساس شد.

-ساعت ۲۲:۱۵

خبرنگار فارس از سی سخت گزارش می‌دهد که برخی از منازل تخریب شده و همچنین این شهر در خاموشی فرو رفته است.

13991129000939_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

13991129000940_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

13991129000941_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

آب و برق سی‌سخت قطع شد

-ساعت ۲۲:۳۰
 هم اکنون جلسه ستاد بحران در ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد به ریاست کیومرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار درحال برگزاری است.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز به‌منظور نظارت میدانی بر عملیات امدادرسانی وارد شهر سی‌سخت شده است. 

امان‌الله جهانبین مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با شبکه خبر در خصوص زلزله ۵.۶ ریشتری نیز اظهار کرد: آب و برق منطقه قطع شده است و تیم‌های ارزیاب اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در حال حرکت به سمت سی‌سخت هستیم، گفت: استاندار دستورات لازم را داده ما هم به استان اعلام آماده باش دادیم.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هماهنگی با استان‌های چهارمحال و بختیاری،اصفهان و فارس گفت: تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.

-ساعت ۲۳:۰۰

محمد محمدی مدیرکل بحران استانداری  کهگیلویه و بویر احمد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: هنوز گزارشی از تلفات جانی مخابره نشده است، بیش از ده مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده است و برق شهر سی سخت نیز لحظاتی پیش وصل شده است.

-ساعت ۲۳:۲۰

گزارش‌ها از بارش باران نسبتا شدیدی درمنطقه حکایت دارد.

-ساعت ۲۳:۳۰
آب، برق و گاز شهر سی‌سخت وصل شده و نیروهای انتظامی نیز از مستقر بودن امنیت در شهر خبر می‌دهند.

-ساعت ۲۳:۳۵
راهداری کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد به دلیل ریزش کوه محور یاسوج_ سی‌سخت تا اطلاع بعدی مسدود است.

-ساعت ۲۳:۵۵

آخرین آمار از مصدومان زلزله امشب در سی‌سخت حکایت از مصدومیت و مداوای سرپایی ۲۳ نفر دارد وکماکان هیچ تلفات جانی گزارش نشده است.

13991130000005_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

13991130000004_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

13991130000008_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر13991130000007_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

13991130000009_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

-ساعت ۰۰:۳۰ 

نماینده هلال احمر در ستاد بحران استان گفت: هفت اکیپ امدادی به همراه پنچ دستگاه خودروی کمکی، سه دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه کامیون مواد غذایی به سی سخت اعزام شدند.
این زلزله تا کنون ۲۵ مصدوم داشت که حال ۲ نفر وخیم است و به مراکز درمانی یاسوج اعزام شدند.

-ساعت ۰۰:۴۵

شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان هم  با بیان اینکه تاکنون ۵ نفر به علت اینکه می‎‌خواستند سریع از خانه خارج شوند مجروح شده‌اند، افزود: در جاده ورودی خفر به دلیل زلزله یک ریزش اتفاق افتاده است که ۳ واحد مسکونی هم ریزش دیوار داشته‌اند اما فعلاً تلفات گزارش نشده است.

-ساعت ۰۱:۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور در شهر سی‌سخت در جریان روند عملیات امدادرسانی قرار گرفت.

پرویز یزدان‌پناه از ارسال یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به سی سخت خبر داد و افزود: چهار دستگاه آمبولانس جهت استقرار و سه دستگاه آمبولانس برای ارزیابی و آماده باش صد در صدی نیروهای عملیاتی اورژانس ۱۱۵ و نیز تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع برای بررسی وضعیت به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: همه نیروهای امدادی و درمانی هم اکنون در آمادگی کامل بوده و اقدامات لازم صورت پذیرفته است. این نیروها تا پایدار شدن وضعیت، در حالت آماده باش خواهد ماند.

 یزدان پناه تاکید کرد: از شهروندان درخواست می‌شود که در صورت وقوع زمین‌لرزه، خونسردی خود را حفظ کرده و از دویدن به هنگام زلزله جدا پرهیز کنند، مواظب کودکان و افراد مسن باشند و از خوابیدن یا نشستن زیر پنجره‌های شیشه‌ایی خودداری کنند.

13991130000033_Test_PhotoN زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند/۳۶ مصدوم/ حال ۲ نفر وخیم است+تصاویر

-ساعت ۰۱:۰۵

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره آخرین جزئیات زمین لرزه در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان اظهار داشت: این حادثه تا کنون ۳۶ مصدوم داشته است که مصدومیت آن‌ها به دلیل از ترس و فرار از حادثه بوده است.

وی عنوان کرد: مرکز بهداشت شهر سی سخت به دلیل زمین لرزه آسیب دیده است. همچنین شاهد ترک خوردگی جزیی دیوار منازل ۴۷ واحد مسکونی در بخش پادنا شهرستان سمیرم هستیم.

خالدی تصریح کرد: برق شهرستان دنا که به دلیل زمین لرزه قطع شده بود وصل شده است. همه مراکز درمانی،بهداشتی و اورژانس در شهرستان سمیرم و شهرستان های معین در آماده باش کامل به سر می برند.

بیشتر بخوانید:
جایگاه خوب منطقه آزاد انزلی در تکمیل طرح های زیربنایی