خزر: سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای دهستان خرارود سیاهکل، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای دهستان خرارود سیاهکل، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام و پس از بررسی‌های صورت گرفته و استعلامات به عمل آمده مشخص شد، متهم مورد نظر قطعه زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع را که جزء اراضی ملی است به تصرف خود درآورده و آن را به وسیله سیم‌خاردار محصور کرده است.

وی به تشکیل پرونده و معرفی متهم ۳۹ ساله به مرجع قضائی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی زمین‌ تصرف شده را ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با آن، همکاری مردم و دستگاه‌های نظارتی الزامی است.

بیشتر بخوانید:
با حضور فرماندار و نماینده؛ مدیر کل گمرک آستارا منصوب شد