سایه سنگین بیکاری بر سر کارکنان شهرداری رشت!
سایه سنگین بیکاری بر سر کارکنان شهرداری رشت!
خزر: از شهردار بومی رشت می خواهیم تا مانع از بیکاری ما شوند. ما جمع کثیری از پرسنل شهرداری رشت هستیم که بیکاری در این شرایط، بنیان خانواده ما را تهدید می کند.

به گزارش خزرآنلاین، در آخرین ماه های حضور حاج محمدی در راس شهرداری رشت بود که مصطفی گلشنی، سرپرست سرمایه انسانی شهرداری رشت خبر از تعیین تکلیف ۴۰۰ نیروی قراردادی شهرداری داده و گفت: با پیگیری های شهردار زشت، ۴۰۰ نیروی قراردادی شهرداری رشت تعیین تکلیف شده و قرارداد این کارکنان در حال تنظیم و به زودی منعقد خواهد شد.

اگرچه مدت زمان زیادی از این وعده خوشایند نمی گذرد اما شنیده ها حکایت از آن دارد که کابوس بیکاری دوباره بر سر جمع کثیری از پرسنل شهرداری رشت سایه افکنده و خطر بیکاری ناشی از عدم تمدید قرارداد، آن ها را تهدید می کند.

در همین راستا، یکی از پرسنل قراردادی شهرداری رشت که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین گفت: برخی با این استدلال که افراد برگشت به کار گرفته از اداره کار موقت هستند، به دنبال عدم تمدید قرارداد ما هستند.

وی با بیان اینکه این روزها فشارهای فراوانی به پرسنل و خانواده آن ها منتقل می شود، گفت: از زمان شهردار پیشین به دنبال عدم تمدید قرارداد ما هستند اما با ورود نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و همچنین نمایندگان مجلس، این موضوع برای مدتی مسکوت ماند. حالا گفته می شود دوباره به دنبال طرح آن هستند. 

این کارمند شهرداری رشت با بیان اینکه در این شرایط کرونایی و فشارهای اقتصادی، خطر بیکاری امنیت روانی ما و خانواده هایمان را سلب کرده است، افزود: از شهردار بومی رشت می خواهیم تا مانع از بیکاری ما شوند. ما جمع کثیری از پرسنل شهرداری رشت (بالغ بر ۱۰۰ نفر) هستیم که بیکاری در این شرایط، بنیان خانواده ما را تهدید می کند. از شهردار رشت تقاضا داریم مانع از عدم تمدید قرارداد ما شود. 

به گزارش خزرآنلاین، اگرچه مدت زمان زیادی از حضور احمدی بر رای شهرداری رشت نمی گذرد اما برخی حواشی به جا مانده از دوران شهرداران پیشین، میراث ناخواسته ای است که هر از چند گاهی تمرکز شهردار رشت بر پروژه های عمرانی و رفاهی را به چالش می کشد. 

بیشتر بخوانید:
ثبت چک در سامانه صیاد توسط مشتریان الزامی شد/ حذف پشت‌نویسی چک