اسکان تابستانی فرهنگیان مسافر در مدارس استان گیلان ممنوع است
اسکان تابستانی فرهنگیان مسافر در مدارس استان گیلان ممنوع است
خزر: مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: ممنوعیت اسکان مسافران فرهنگی در مدارس استان گیلان با توجه به تداوم همه گیری بیماری کووید ۱۹ در تابستان امسال نیز ادامه دارد.

به گزارش خزرآنلاین، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار کرد ممنوعیت ستاد اسکان فرهنگیان در مدارس استان گیلان با توجه به تداوم همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در تابستان امسال نیز ادامه دارد.

محمد رحمتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به دستور ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و تاکید وزارت آموزش و پرورش ستاد اسکان فرهنگیان در مدارس استان گیلان فعال نخواهد شد و به این ترتیب امکان اسکان فرهنگیان در مدارس وجود ندارد.

وی افزود: با انتشار ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸، اسکان فرهنگیان در نوروز و تابستان و حتی نوروز ۱۴۰۰ در مدارس استان انجام نگرفت به این ترتیب تابستان امسال نیز ستاد اسکان فرهنگیان فعالیتی نخواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه عدم پذیرش و اسکان فرهنگیان در مدارس به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم است، اضافه کرد: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ همه باید در رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری کنند.

در حال حاضر سه هزار و ۷۰۰ فضای آموزشی با ۱۹ هزار کلاس درس و زیربنای افزون بر یک میلیون و ۶۵۰ هزار مترمربع در استان گیلان فعال است.

در هیمین راستا، تجهیز کلاس های درس و نمازخانه مدارس به عنوان اقامتگاه مسافرتی یکی از طرح های نظام اموزشی برای حمایت از فرهنگیان بود که از ابتدای دهه هفتاد آغاز شد تا به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و خسارات ناشی از جنگ امتیازی برای رفاه حال فرهنگیان باشد.

اما این طرح ۳۰ ساله سالهاست گردشگری مازندران را نه تنها ناخشنود بلکه متضرر از هزینه های تحمیلی به این نهاد آموزشی و البته کل گردشگری استان کرده است.

مساله ای که کارشناسان از همه سو به مضرات مادی آن در زمینه های مختلف برای استان میزبان و روحی و روانی آن بواسطه کاهش شان معلمان و فرهنگیان تاکید دارند اما به دلیل قانونی بودن طرح راهکاری برای توقف آن نمی یافتند.

بیشتر بخوانید:
بستری های روزانه کرونایی گیلان دوباره سه رقمی شد