با ضربه ی مهلک و خطای عربستانی سجاد گنج‌زاده به طلا رسید
با ضربه ی مهلک و خطای عربستانی سجاد گنج‌زاده به طلا رسید
خزر: گنج‌زاده در دیدار نهایی مقابل حمدی از عربستان درحالی به پیروزی رسید که کاراته کا عربستانی به دلیل ضربه غیر ورزشی باعث مصدومیت سجاد گنج زاده شد و داوران گنج زاده را برنده این مبارزه کردند و ورزشکار عربستانی هانسوکو و گنج زاده طلایی شد.

به گزارش خزرآنلاین، در آخرین روز بازی‌های المپیک توکیو، مبارزات اوزان به اضافه ۶۱ کیلوگرم زنان و به اضافه ۷۵ کیلگرم مردان برگزار شد که «حمیده عباسعلی» و «سجاد گنج‌زاده» نمایندگان کشورمان بودند. در این بین عباسعلی در مرحله گروهی حذف شد تا ناکامی تیم زنان کشورمان کامل شود.

گنج‌زاده که امید زیادی به مدال‌آوری او می‌رفت در مرحله گروهی با سه پیروزی و یک تساوی و هفت امتیاز، به‌عنوان صدرنشین راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. او مقابل «ایوان کوسیچ» از کرواسی، «برایان ایر» از آمریکا و «دانیل گاسنسکی» از کانادا برنده شد و با «طارق حمدی» عربستانی هم به تساوی صفر بر صفر رسید.

وی سپس در نیمه‌نهایی مقابل «ایگور آکتاش» ملی‌پوش باتجربه و عنوان‌دار ترکیه ایستاد که این مبارزه تماشایی با تساوی دو بر دو همراه شد اما گنج‌زاده به دلیل قانون سنشو (گرفتن امتیاز اول) به برتری دست یافت و با شایستگی به فینال رسید. در این مبارزه هم «شهرام هروی» سرمربی تیم ملی ایران بار دیگر از کارت خود به موقع استفاده کرد تا با استفاده از سیستم ویدئو چک، امتیاز سجاد داده شود.

در دیگر مبارزه نیمه‌نهایی، «ریاتارو آراگا» ستاره تیم ملی ژاپن با «طارق حمدی»‌ از عربستان مبارزه کرد که این رقابت تماشایی با برتری دو بر طارق همراه شد تا این جوان عربستانی با شایستگی به فینال برسد.

با این اوصاف گنج‌زاده و طارق حمدی از عربستان در آخرین مبارزه کاراته بازی‌های المپیک رو در روی هم ایستادند که این مبارزه پس از گذشت یک دقیقه با برتری چهار بر یک نماینده عربستان در حال پیگیری شد.

سپس در حمله گنج‌زاده، طارق حمدی ضربه خطرناکی با پا به گلوی سجاد زد که موجب مصدومیت شدید گنج‌زاده و انتقال او به بیمارستان شد.

در نهایت داوران پس از مشورت خود، کاراته‌کای عربستانی را به دلیل ضربه خطرناک، هانسکو (اخراج) کردند تا گنج‌زاده به مدال طلا دست یابد.

بیشتر بخوانید:
اعلام شرایط جدید فروش محصولات بهمن دیزل (+جدول فروش)