سرمایه گذاران گردشگری به دنبال تغییر شغل هستند!
سرمایه گذاران گردشگری به دنبال تغییر شغل هستند!
خزر: بعضی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری در گیلان دنبال تغییر شغل و کاربری تاسیسات خود به دلیل زیان و ضررهای متحمل شده هستند.

به گزارش خزرآنلاین، حسین میرزایی معاون اسبق توسعه و‌ مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: بعضی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری در گیلان دنبال تغییر شغل و کاربری تاسیسات خود به دلیل زیان و ضررهای متحمل شده هستند.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری صنعتی است چند کاره که در دهه های اخیر به عنوان یک منبع برای توسعه پایدار مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان قرار گرفته، افزود: از اثرات اقتصادی گردشگری که در دهه اخیر مورد توجه بوده می توان به کسب درآمد ارزی، افزایش درآمد ملی جامعه میزبان، افزایش درآمد دولت، افزایش سرمایه گذاری، توزیع مجدد ثروتهای بین المللی، افزایش اشتغال نیروی کار، توسعه صنایع دستی و کالاهای محلی نام برد.

میرزایی ادامه داد: کشور ایران از نظر دارا بودن جاذبه های گردشگری در ردیف ده کشور اول جهان قرار داشته و دارای جاذبه های متنوع و منحصر به فرد تاریخی، مذهبی، فرهنگی، طبیعی و… است که می تواند برای خارجیان دیدنی باشد و عده زیادی را برای بازدید از این آثار روانه کشور کند.

وی با بیان اینکه این جاذبه ها می بایست برای توسعه گردشگری مورد توجه قرار گیرند، به موانع موجود بر سر راه توسعه گردشگری اشاره کرده و گفت: ضعف شدید تبلیغات داخلی و خارجی، تعدد مراکز تصمیم گیری و کمبود امکانات حمل و نقل و اقامتی و به روز نبودن آنها از موانعی است که باید در رفع آنها کوشش شود.

معاون اسبق توسعه و‌ مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تصریح کرد: با مقایسه بین درآمدهای گردشگری ایران و جهان ملاحظه می شود که سهم ایران از این درآمدها تنها یک درصد است و این امر نشان می دهد که تراز درآمد این بخش کسری فراوان دارد و درآمد های گردشگری حتی نیمی از هزینه های آن را پوشش نمی دهد.

میرزایی در پایان گفت: با توجه به مشکلاتی که کرونا برای حوزه های گردشگری به وجود آورده، چند هزار نفر از افراد شاغل در این حوزه ها در گیلان بیکار شدند به نحوی که بعضی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری در گیلان دنبال تغییر شغل و کاربری تاسیسات خود به دلیل زیان و ضررهای متحمل شده هستند.

بیشتر بخوانید:
طیبه بینا با حفظ سمت سرپرست منطقه دو شهرداری رشت شد